ברוכים הבאים למונדיאל! אחרי יומיים של משחקים, היום (שלישי) קיבלנו את הסנסציה הראשונה בטורניר – ואיזו סנסציה זו הייתה. את השם סאלם אל דוואסרי סביר להניח כי גם חובבי הכדורגל הגדולים ביותר לא הכירו עד היום, או למעשה – עד הדקה ה-53 במשחק של ערב הסעודית מול ארגנטינה במונדיאל קטאר 2022.

אל דוואסרי בן ה-31, שמשחק בתפקיד מגן או קיצוני, גדל ושיחק כל חייו בקבוצת הפאר הסעודית אל הילאל. מאז עלה לבוגרים בשנת 2011 הוא מיצב את עצמו כשחקן הרכב כמעט קבוע באל הילאל – עד שהגיעה שנת 2018, אז הוא מצא את עצמו כמעט במקרה בליגה הספרדית, בגלל הסכם קצת מוזר בין התאחדות הכדורגל הסעודית להנהלת הליגה הספרדית.

ערב הסעודית חוגגת (צילום: רויטרס)
ערב הסעודית חוגגת | צילום: רויטרס

התאחדות הכדורגל הסעודית חתמה בראשית שנת 2018 על הסכם פיתוח שחקנים ומועדונים עם הנהלת הליגה הספרדית, במסגרתו הסעודים ישלמו למספר קבוצות בספרד עבור עסקאות השאלה שיקבלו אליהם המועדונים. כלומר, הקבוצות הספרדיות קיבלו כסף ושחקנים מסעודיה. אחד השחקנים האלה היה אל דוואסרי, באותו זמן בן 27, שעבר לוויאריאל.

המגן\קיצוני לא הטביע את חותמו בספרד, בלשון המעטה, אך הוא לפחות יכול להגיד שהוא שיחק מול אחת הקבוצות הגדולות בעולם. ההופעה היחידה של אל דוואסרי במדי וויאריאל בליגה הספרדית הייתה כשהוא נכנס כמחליף מול ריאל מדריד, במשחק שהסתיים ב-2:2. היום הוא נכנס הרבה יותר בכבוד לדפי ההיסטוריה, כשכבש את שער הניצחון מול ארגנטינה, שער שכמעט בוודאות יקבל מקום של כבוד בשערי מונדיאל 2022.

ליאו מסי (צילום: רויטרס)
מסי בהלם | צילום: רויטרס

זו ההופעה ה-72 של אל דוואסרי במדי נבחרת ערב הסעודית והשער ה-19 שלו. כעת מחכות לו ולנבחרת שלו פולין ומקסיקו, נבחרות לא פחות קשוחות וטובות מארגנטינה. אם יעפילו לשלב שמינית הגמר, הפתעה עצומה נוספת, זה יהיה שיחזור של הישג השיא של הנבחרת, שהעפילה לשמינית בהופעת הבכורה שלה במשחקים, בטורניר בארצות הברית בשנת 1994.

חגיגות ברחובות

כמובן שהניצחון הענק הזה, הראשון בהיסטוריה של ערב הסעודית על ארגנטינה, גרם לחגיגות ענק ביציעי האצטדיונים וכמובן בכל המדינה. אספנו עבורכם כמה מהן