אתר הספורט הבריטי "ספורט בייבל" מדווח כי לפי מקורות בגרמניה, מספר כדורגלנים מקצוענים מתכננים לצאת מהארון ביחד ב-17 במאי, בצעד חסר תקדים של תמיכה בקהילה הגאה. המטרה היא לעודד כדורגלנים וספורטאים אחרים שנמצאים בארון לחשוף את עצמם. מי שמוביל את הצעד הזה הוא מרקוס אורבן, הכדורגלן הגרמני הראשון שיצא מהארון אי פעם, בשנות ה-90.

"ההצעה שלי היא ה-17 במאי", אמר אורבן. "זה התאריך שבחרנו כדי שכל אחד שרוצה ומרגיש שהוא יכול ייצא החוצה ויחשוף את האמת על עצמו, כקבוצה. המטרה היא לעודד שחקנים, מאמנים, שופטים ואפילו אוהדים לצאת החוצה ולראות שלא מעט מועדונים בליגה הבכירה תומכים בכם". לפי הדיווחים, מועדונים כמו בורוסיה דורטמונד, אוניון ברלין וסנט פאולי תומכים באורבן ובפרוייקט שלו.

גאווה כדורגל (צילום: רויטרס)
שחקני כדורגל גאים (אילוסטרציה) | צילום: רויטרס

לפני כעשור ולאחר שכבר פרש ממשחק פעיל, יצא מהארון תומאס היצלסברגר, לו 52 הופעות בנבחרת גרמניה וקריירה עשירה בין היתר באסטון וילה ושטוטגרט, ובכך הפך לכדורגלן הבכיר ביותר שעושה זאת. אלא שכעת מדובר בקבוצה של כדורגלנים פעילים, מה שיוצר לא מעט באז סביב הההודעה ברחבי אירופה. ההודעה צפויה לצאת דרך פלטפורמה שנקראת "SPORT FREE" וצפויה להיות מושקת בשבוע הקרוב.

"בסביבות הכדורגל המקצועני עדיין יש את ההרגל הזה שהספורט קשור למאפיינים מאוד גבריים, לחימה, דומיננטיות, כוח, אגרסיביות", הסביר פסיכיטאר ספורט. "זה לא מקרי שהומוסקסואליות היא עדיין טאבו ענק בכדורגל גברים, בעוד שהיא תמיד הייתה חלק מהכדורגל הנשי". במסגרת היוזמה, יתקיים סרט תיעודי בשם 'מחבואים' - שיעקוב אחר התהליכים האישיים של השחקנים. אורבן מדווח כי כרגע יש תקשורת אינטנסיבית לגבי השחקנים שמתכננים לצאת.