משוגע (GETTY) (צילום: ספורט 5)
משוגע (GETTY) | צילום: ספורט 5

ליון וברסט סיפקו לנו הערב (ראשון) את אחד המשחקים המשוגעים ביותר של העונה. בסופו של דבר, השיגה ליון 3:4 לאחר מהפך מטורף, כאשר במקביל קלרמון נפרדה ממונפלייה ב-1:1 ולה האבר נכנעה 1:0 לנאנט.

ליון - ברסט 3:4
ברוכים הבאים לחגיגת השערים של הערב. ליון כבשה ראשונה כאשר בדקה ה-18 קורנטין טוליסו הגיע לכדור ברחבה ושלח אותו לפינה העליונה. ליון עוד ירדה למחצית ביתרון, אך בליץ אדיר של ברסט העניק לה מהפך - זה התחיל בדקה ה-60 משער של סטיב מוני, נמשך בדקה ה-64 עם בעיטה חופשית נפלאה של רומן דל קסטיו ונמשך בדקה ה-68 כאשר דל קסטיו השלים צמד גדול.

ברסט כבר האמינה אולי שהיא תשייט לניצחון, אבל ליון חשבה אחרת. אלכסנדר לקאזט צימק עם שער בדקה ה-70, ובדקה ה-79 ניקולאס טליאפיקו קיבל כדור ברחבה ולא התקשה לשלוח אותו לשער בעוצמה. בדקה ה-86 פרצה תיגרה על כר הדשא, בסיומה טליאפיקו ופייר לייס מלו הורחקו באדום, אך לא היה מדובר באירוע האחרון במשחק.

עמוק בתוך תוספת הזמן לקאזט סחט פנדל לאחר יציאה במהלכה חטף את הברך של השוער לחזה, ומי שניצל זאת הוא איינסלי מייטלנד-ניילס שעם בעיטה מדויקת הכריע בדקה ה-105. ברסט עדיין במקום השני עם 53 נקודות, אך עם משחק אחד יותר ממונאקו שרודפת אחריה עם 52 נקודות. ליון רשמה משחק חמישי ברצף ללא הפסד ועם 41 נקודות ממוקמת במקום השביעי, מרחק 2 נקודות מהמקום שמוביל לאירופה.

לה האבר - נאנט 1:0
הצופים ביציעים נאלצו להמתין כמעט עד לסוף המשחק על מנת לראות את הרשת רועדת. לבסוף, זה הגיע בדקה ה-92 אז קאדר במבה שחרר בעיטה עוצמתית מרחוק ומצא את הרשת בדרך לניצחון יקר בקרב התחתית. נאנט עם 31 נקודות ובמקום ה-14, לה האבר עם 28 נקודות ורחוקה 2 נקודות בלבד מהמקום ששולח למבחנים. צפו בתקציר >>

קלרמון - מונפלייה 1:1
המארחת עלתה ליתרון משער בפנדל של מוחמד צ`אם בתוספת הזמן של המחצית הראשונה, אך מונפלייה השכילה לחזור ועשתה זאת משער של טאנגי קוליבאלי בדקה ה-56. קלרמון נותרה אחרונה עם 22 נקודות, מונפלייה עם 33 נקודות ובמקום ה-13. צפו בתקציר >>