שפל היסטורי (GETTY) (צילום: ספורט 5)
שפל היסטורי (GETTY) | צילום: ספורט 5

הליגה האנגלית הגיעה לסיומה היום (ראשון), עם כלל משחקי המחזור ה-38. בסיומו של המחזור האחרון, מנצ`סטר סיטי הבטיחה לעצמה אליפות נוספת, רביעית ברצף ושישית בשבע העונות האחרונות, כשהיא הופכת לראשונה שרושמת ארבע אליפויות רצופות. אבל מה עם שאר הליגה? יצאנו לבדוק איפה המיקום של קבוצה נמצא ביחס להיסטוריה של עצמה והחדשות הגרועות ביותר מגיעות ליריבה העירונית של האלופה המכהנת.

אחרי עונת בלהות נוספת (לפחות בליגה), השדים האדומים סיימו את העונה במקום השמיני בטבלה, מחוץ למקומות המובילים לאירופה. מדובר במיקום הנמוך ביותר של יונייטד בליגה האנגלית, מאז עונת 1989/90, לפני 34 שנים. שפל חדש עבור הקבוצה של ג`ים רטקליף, שמתגעגעת לימים של אלכס פרגוסון לפני יותר מעשור.

ובניגוד ליונייטד, מי שהציגה עונה מצוינת היא אסטון וילה, שסיימה במקום הרביעי לראשונה מזה 6 שנים. מדובר בפעם השלישית בלבד ב-15 השנים האחרונות שאסטון וילה מסיימת בחמישייה הראשונה באנגליה. כמובן שהמקום בו סיימה סידר לה גם את הכרטיס לליגת האלופות בעונה הבאה.

ומה לגבי התחתית? ובכן, כל שלוש היורדות לליגת המשנה העונה היו גם אותן הקבוצות שעלו לליגה הראשונה בעונה הקודמת. ברנלי למשל, סיימה במקום ה-19, שהוא גם הנמוך ביותר שלה ב-9 השנים האחרונות. שפילד, אגב, מסיימת במקום האחרון בפרמיירליג בפעם השנייה בארבע העונות האחרונות. באמצע, כמובן, לשפילד הייתה הפסקה של שנתיים בליגת המשנה.

הטבלה המלאה בראי השנים האחרונות
1. מנצ`סטר סיטי - זכתה באליפות בארבע העונות האחרונות וב-6 מ-7 העונות אחרונות.
2. ארסנל - מסיימת במקום השני זו העונה השנייה ברצף, משהו שקורה לראשונה זה 23 שנים.
3. ליברפול - סיימה שלישית בפעם הראשונה מזה שלוש שנים, אחרי שסיימה חמישית בעונה הקודמת.
4. אסטון וילה - סיימה רביעית לראשונה מאז 1995/96, הפעם השלישית בלבד שהיא מסיימת בחמישייה הראשונה ב-15 השנים האחרונות. 
5. טוטנהאם - סיימה חמישית, אחרי שבעונה הקודמת לא הגיעה אפילו לאירופה.
6. צ`לסי - סיימה שישית, אחרי שסיימה במקום ה-12 בעונה שעברה. מדובר בפעם השביעית בשמונה העונות האחרונות שצ`לסי מסיימת בטופ 10.
7. ניוקאסל - המקום השני הכי גבוה של ניוקאסל מאז 2017/18, אחרי שסיימו במקום הרביעי בעונה שעברה.
8. מנצ`סטר יונייטד - המקום הנמוך ביותר שלה מאז עונת 1989/90.
9. ווסטהאם - פעם שלישית בלבד מאז 2016/17 שהיא מסיימת בטופ 10
10. קריסטל פאלאס - בעשור האחרון סיימה קריסטל פאלאס אך ורק בין המקומות 10-15 
11. ברייטון - המקום השלישי הגבוה ביותר של השחפים בליגה הראשונה מאז שעלו לפרמיירליג ב-2017/18
12. בורנמות` - המיקום השני הגבוה ביותר בשבע השנים האחרונות והפעם החמישית בשבע השנים האחרונות של בורנמות` בעשירייה התחתונה
13. פולהאם - סיימה במקום השלישי הגבוה ביותר שלה בליגה הבכירה מאז עונת 2012/13
14. וולבס - מדובר במיקום הנמוך ביותר של וולבס בפרמיירליג בשבע השנים האחרונות
15. אברטון - המיקום הכי טוב של הטופיז בשלוש השנים האחרונות, פעם רביעית בחמש השנים האחרונות שאברטון מסיימת בעשירייה התחתונה
16. ברנטפורד - סיימה במקום ה-16 בעונה השלישית ברצף של הקבוצה בפרמיירליג. מדובר במיקום הנמוך ביותר של ברנטפורד בליגה הבכירה
17. נוטינגהאם פורסט - סיימה במקום ה-17, אחרי שסיימה במקום ה-16 בעונה שעברה. נמנעה מירידה עונה שנייה ברצף, אחרי שנים בליגת המשנה
18. לוטון - ירדה ליגה, עונה אחת אחרי שעלתה לראשונה לפרמיירליג
19. ברנלי - ירדה ליגה עונה אחרי שעלתה, המיקום הנמוך ביותר שלה בפרמיירליג מאז עונת 2014/15
20. שפילד יונייטד - ירדה ליגה, מסיימת אחרונה בליגה הראשונה בפעם השנייה בארבע העונות האחרונות ובשתי עונות רצופות שלה בפרמיירליג (עם שתי עונות בצ`מפיונשיפ באמצע)