ביממה שלאחר המתקפה של איראן על ישראל, הקולות שמגיעים מאיראן הם לא רק של תמיכה - אלא גם של התנגדות. שני קולות בולטים המתנגדים למתקפה מעולם הספורט הם כדורגלן העבר עלי קארימי ומאמן הג'ודו של נבחרת איראן לשעבר, ווהיד סרלק. למרבה הפלא, השניים גם זכו לתמיכה מחלק מתושבי איראן.

קארימי, ששיחק 127 פעמים במדי נבחרת איראן ובין היתר גם בבאיירן מינכן, העלה פוסט תמיכה בו נראות שתי ידיים עם דגלי ישראל ואיראן מלפני המשטר הנוכחי אוחזות זו בזו - במסר של פיוס: "אנחנו איראן, לא הרפובליקה האיסלאמית", כתב כוכב העבר באנגלית ובערבית. הפוסט זכה לעשרות אלפי תגובות, רובן חיוביות ואוהדות, כולל איראנים רבים שהזדהו עם דבריו. קארימי בן ה-45 ידוע כמתנגד חריף לרפובליקה האיסלאמית ולמשטר האייתולות, ומרבה להתבטא נגדו בשנים האחרונות ממקום מושבו באירופה. 

 

 

בעקבותיו של קארימי נשמעו גם קולות מחאה מצד ספורטאים נוספים. מילאד זאנידפור, כדורגלן נבחרת איראן בעבר, כתב: "למלחמה הזאת אין שום קשר אליי. היא לא מייצגת אותי ואת עמדותיי. אני לא הרפובליקה האיסלאמית, ומאמין שהמשטר יצא למתקפה רק מתוך שיקולים של שרידות פוליטית. כמה כסף בזבזתם במתקפה הזאת? המצב הכלכלי קשה, והם משקיעים מיליונים בירי טילים".

גם מאמן נבחרת הג'ודו של איראן לשעבר, ווהיד סרלק, הביע תמיכה בישראל כשהעלה סטורי בו כתב: "אנחנו האנשים האיראנים ואנחנו כרגע נמצאים במלחמה מול המשטר השולט במדינתינו. לאיראנים יש חברה מפותחת ואין להם דבר נגד אף אנשים, ארץ או דת. אנחנו עומדים לצד היהודים וישראל ורואים בהם חברים שלנו". סרלק עזב את מולדתו וכיום משמש כמאמן נבחרת הפליטים.

זאת לא הפעם הראשונה שסרלק מביע את תמיכתו בישראל. בשנת 2022 במהלך אליפות העולם בג'ודו בטשקנט, התרחש רגע מרגש כאשר המאמן האיראני ומאמן נבחרת הנשים של ישראל שני הרשקו העלו סרטון שבו הם נראים מחובקים אחד עם השני ומעבירים מסר של שלום, כשבסיום הם לחצו ידיים ונתנו חיבוק אחד לשני. סרלק אמר באותו סרטון בפרסית כי "האיראנים הם ידידי ישראל ומכבדים את ישראל".