אדידס, נותנת החסות הרשמית ומייצרת הביגוד של מארחת יורו 2024 - גרמניה, הודיעה כי תפסיק למכור ולייצר חולצות עם המספר 44, לאחר שאוהדים וכלי תקשורת העלו כי העיצוב דומה ממש בצורתו לסמל הארגון הנאצי SS שאחראי לפשעים מזוויעים שבוצעו בתקופת השואה. בנוסף, היא תציע עיצוב חלופי למספר 4, איתו משחק הבלם ג'ונתן טאה.

"נחסום את האפשרות לאוהדים להזמין חולצות עם המספר הזה", אמר דובר אדידס, אוליבר ברוגן והכחיש בתוקף כי הדמיון מכוון. המדים החדשים ששוחררו עוררו מחלוקת מיד וסוגיית הסמליות הועלתה לראשונה על ידי ההיסטוריון מייקל קוניג, שאמר כי הכיתוב שלהם היה "מוטל בספק מאוד". סמל ה-SS עוצב ב-1929 לשימוש היחידות הנאציות. תפקידי יחידות ה-SS כללו ניהול מחנות מוות שבהם נרצחו מיליוני יהודים ואחרים. 

ג'ונתן טאה נבחרת גרמניה (צילום: רויטרס)
טאה עם המספר 4 | צילום: רויטרס

"אנחנו כחברה מחויבים להתנגד לשנאת זרים, אנטישמיות, אלימות ושנאה בכל צורה", אמר ברוגן. אדידס אמרה בנפרד ל-BBC שהתאחדות הכדורגל הגרמנית (DFB) ושותפיה עיצבו את המספרים על החולצות. בפוסט ב-X, ה-DFB מסרה כי עיצובי החולצות הוגשו לאופ"א לבדיקה במהלך תהליך העיצוב וכי "אף אחד מהצדדים המעורבים לא ראה קרבה לסמליות הנאצית". הם הוסיפו כי יפותח עיצוב חלופי למספר 4.

עיצוב המדים עורר מחלוקת נוספת בשל הבחירה בוורוד עז כצבע החוץ. התומכים אומרים שהצבע מייצג את המגוון של המדינה. אבל המבקרים טוענים שזה לא מסורתי והוצג על מנת לגייס כסף ל-DFB. אדידס מייצרת גופיות גרמניות מאז שנות ה-50, אבל החלטה של ​​DFB להחליף את חברת אדידס הגרמנית לטובת הענקית האמריקנית נייקי כיצרנית ערכות כדורגל גרמניות משנת 2027, זוכה להיעדר "פטריוטיות" על ידי שר הכלכלה רוברט האבק.