זה ילד זה? ימאל (GETTY) (צילום: ספורט 5)
זה ילד זה? ימאל (GETTY) | צילום: ספורט 5

הליגה הספרדית נמשכה היום (שישי), עם המשחק שפתח את המחזור ה-28. אחרי מאבק קשה על הדשא, ברצלונה יצאה לבסוף עם הניצחון מול מאיורקה, 0:1, משער ענק של לאמין ימאל. עוד במחצית הראשונה, אילקאי גונדואן החמיץ פנדל עבור הקטאלונים.

מתחילת המשחק, ברצלונה שלטה. הקטאלונים סיימו את המשחק עם 20 בעיטות לשער, מתוכן 6 למסגרת, כשבצד השני מאיורקה לא הצליחה לעלות מעל עשר בעיטות לשער. למרות השליטה, ההזדמנות הראשונה של בארסה לעלות ליתרון הגיע דווקא בצורה של פנדל, שנשרק לאחר הכשלה על ראפיניה ברחבה. הברזילאי, אגב, ירד עוד לפני ההפסקה עם פציעה בעקבות ההכשלה הזו.

לצערה של בארסה, גונדואן שלקח את הפנדל, בעט ברשלנות לגובה די נוח ושוערה של מאיורקה ואקס מכבי תל אביב, פרדראג ראיקוביץ', הציל את הכדור והשאיר את האורחים במשחק. מכאן קיבלנו דקות ארוכות של שליטה קטאלונית, לצד מצבים ספורדיים של מאיורקה מנגד.

אבל אחרי הכל ולבסוף, היה אדם אחד שהיה שם כדי להעניק את הניצחון לברצלונה, וזהו הכוכב הצעיר שלה, לאמין ימאל. בגיל 16 וכשגשר עדיין מחזיק את שיניו, השחקן הצעיר של ברצלונה כבש בדקה ה-73, עם בעיטה אדירה מקצה הרחבה ישר לחיבורים של ראיקוביץ', בעיטה שהגיעה אחרי דקות ארוכות של ניסיונות הבקעה.

בזאת למעשה הציל ימאל את ברצלונה מתיקו שני רצוף בליגה, שהיה משאיר את בארסה במקום השלישי, מתחת לג'ירונה. הניצחון הזה העלה לבסוף את הקטאלונים למקום השני (זמנית), מרחק 6 נקודות בלבד מריאל מדריד והפסגה. עם זאת, מחר תארח ג'ירונה את אוסאסונה והיא עשויה לחזור למקומה כסגנית המוליכה.

מהלך המשחק
כבר בדקות הראשונות של המשחק ראפיניה מצא עצמו במצב קורץ ברחבה, אבל הגנת מאיורקה הייתה שם כדי למנוע מצב ראשון מהקטאלונים, שפתחו טוב יותר את המשחק. עם זאת, האורחים כמעט ותפסו את הגנת ברצלונה לא מוכנה מספר פעמים, כשהקטאלונים בחרו לשחק עם קו הגנה גבוה מאוד.

בדקה ה-22 התערבות VAR הובילה לפנדל לזכות ברצלונה, אך אילקאי גונדואן סחט הדיפה משוער מאיורקה ואקס מכבי ת"א, פרדראג ראיקוביץ'. בדקות שלאחר הפנדל, מאיורקה עזרה אומץ ויצאה קדימה, כשקייל לארין רשם את המצב הטוב ביותר של האורחים במחצית. בדקה ה-37 ראפיניה הוחלף, בעקבות פציעה שכנראה ספג כשהוכשל ברחבה בפנדל. הקבוצות ירדו להפסקה ב-0:0.

כבר בפתיחת המחצית השנייה פליקס רשם מצב ראשון לבארסה, כשבחן את ראיקוביץ' מזווית קשה. עשר דקות לאחר מכן, גם לאמין ימאל רשם איום משלו, כשזיעזע את המשקוף של ראיקוביץ', אבל הרשת לא זזה. לבסוף, בדקה ה-73, הגיבור של ברצלונה היה פעם נוספת לאמין ימאל הצעיר. בדקה ה-73, הכוכב קיבל את הכדור בקצה הרחבה ושלח את הכדור באומנות לחיבורים. 0:1 לברצלונה.

ההרכב של ברצלונה: מארק אנדרה טר שטגן; ז'ול קונדה, פאו קובארסי, איניגו מרטינס, ז'ואאו קאנסלו; אילקאי גונדואן, אנדרס כריסטנסן, ראפיניה (פרמין לופס, 37); לאמין ימאל, מארק גיו (רוברט לבנדובסקי, 61), ז'ואאו פליקס (ויטור רוקה, 62)

ההרכב של מאיורקה: פרדראג ראיקוביץ'; ג'ובאני גונזאלס, מתיה נאסטסיץ', אנטוניו ראיו, חוסה קופטה, טוני לטו; סרג'י דארדר, סאמו קוסטה, מאנו מורלנס (דני רודריגס, 61); קייל לארין, ודאט מוריקי