המעגל יסגר? (GETTY) (צילום: ספורט 5)
המעגל יסגר? (GETTY) | צילום: ספורט 5

לאחר שנים ארוכות, ארסנל שוב בשמינית גמר ליגת האלופות. התותחנים יתארחו מחר (רביעי) אצל פורטו למפגש הראשון מבין שניים, ובמטרה לקחת מקדמה חשובה לקראת הגומלין באנגליה.

"אנחנו רוצים לשלוט בכל משחק", אמר מיקל ארטטה לקראת ההתמודדות, "אנחנו במומנטום ואנחנו צריכים לשמור עליו. מצפה לנו אווירה לא פשוטה בכלל להתמודד איתה ואנחנו צריכים להיות מוכנים לזה".

אגב, הפעם האחרונה בה ארסנל עברה את שלב שמינית הגמר הייתה אי שם בעונת 2009/2010, כאשר גם אז היא חלפה על פני פורטו לאחר 2:6 בסיכום שני המשחקים. העונה האחרונה בה ארסנל הגיעה לשלב שמינית הגמר הייתה 2016/2017, אז היא הובסה 10:2 בסיכום שני המשחקים נגד באיירן מינכן.

מי שלא יוכל להשתתף במשחק הוא יוריאן טימבר, שעדיין מחלים מהפציעה שלו ברצועה, כאשר גם אולכסנדר זינצ`נקו לא צפוי לשחק. מי שלפי הדיווחים עדיין בספק אבל כן עשויים להיות כשירים הם פאביו ויירה, גבריאל ז`סוס וטאקהירו טומיאסו כאשר מנגד אצל פורטו זאידו סאנוסי ייעדר בעקבות פציעה ברצועה.

בינתיים, רגע משעשע קרה במהלך טיסת אוהדי הקבוצה לפורטו והעומד במרכזו הוא ריו פרדיננד. "בוקאיו סאקה הוא שחקן פנטסטי אבל עדיין לא ברמה עולמית", אמר שחקן העבר כאשר לקח את מיקרופון הכריזה במטוס, "יום אחד הוא יהיה שם, אבל זה עוד לא שם".

ההרכב המשוער של פורטו: דיוגו קוסטה; ז`ואאו מריו, פפה, אוטאביו, וונדל; גיירמו וארלה, ניקו גונסאלס, גאלנו, פפה, פרנסיסקו קונסייסאו, אוונילסון

ההרכב המשוער של ארסנל: דויד ראיה; בן ווייט, וויליאם סאליבה, גבריאל, יקוב קיביור; מרטין אודגור, דקלן רייס, קאי האברץ; בוקאיו סאקה, לאונרדו טרוסארד, גבריאל מרטינלי