סוף עצוב (באדיבות מכבי חיפה) (צילום: ספורט 5)
סוף עצוב (באדיבות מכבי חיפה) | צילום: ספורט 5

אירוע מרגש. דקות לפני שריקת הפתיחה במשחק מול ראן בליגה האירופית, שחקני מכבי חיפה החזיקו את החולצה של אופיר צרפתי ז״ל, אוהד הקבוצה שנחטף ב-07.10 אשר משפחתו ליוותה את הירוקים לבודפשט והתבשרה על מותו במהלך שהותה שם.

צרפתי היה אוהד נאמן של מכבי חיפה שהוגדר תחילה כחטוף. הוריו של צרפתי, חנן ורישל, המריאו עם מכבי חיפה למשחק מול ראן בבודפשט, במסגרת מחווה של המועדון, שם התבשרו על מציאת גופתו לאחר ששגריר ישראל בהונגריה יעקב הדס עידכן בנושא את מנכ"ל מכבי חיפה, איציק עובדיה. בחיפה העמידו את הפסיכולוג שלהם אלעד אשכנזי והרופא ד"ר אברהם ברבר לשם כך. נעשה תיאום מול אחיותיו ויתר בני המשפחה הנמצאים בישראל. עם קבלת ההודעה הוריו של צרפתי החלו בדרכם לישראל.

צרפתי הגיע לחגוג את יום הולדתו ה-27 יחד עם חברתו וחבריו במסיבת הטבע שליד רעים, בה נרצחו לא פחות מ-364 מבלים. בת זוגו, שובל גל, סיפרה על השתלשלות האירועים ב-7.10: "פעם אחרונה שבאמת נתקלנו ברכב, היו יריות, אז רצנו לצד השני ופתאום ראינו חלון נפתח ואמרו לנו שבאו לעזור. הוא העלה אותי ואת חברה שלי, אבל הרכב היה עמוס. הוא ניסה לעלות לבגאז', שהיה עמוס גם הוא. הגיע עוד רכב אז אופיר נכנס לרכב השני. אני כבר יצאתי, וכשבאתי לגעת בידית כדי להיכנס גם לרכב, הוא טס קדימה ונעלם".