שנה בדיוק לאחר שהניף את הגביע העולמי בסיום אחד מגמרי המונדיאל הגדולים אי פעם, ליאו מסי עושה עוד היסטוריה וזכה בתואר "ספורטאי השנה" של מגזין "טיים" היוקרתי. "בזכותו, ענף כדורגל הגברים שלא ידע יותר מדי ימים יפים בארצות הברית, עלה לשיאים חדשים", נכתב בנימוקי הזכייה.

מסי הופך לכדורגלן הראשון שזוכה בתואר היוקרתי, כשספורטאים קודמים שזכו בתואר לדוגמא הם לברון ג'יימס ונובאק ג'וקוביץ'. בשנת 2019 זכתה בתואר נבחרת כדורגל הנשים של ארצות הברית, לאחר שזכתה במונדיאל, אך אף כדורגלנית בודדת לא זכתה בתואר. 

 

את שנת 2022 סיים מסי כאלוף העולם עם נבחרת ארגנטינה וכאחד האנשים המדוברים בעולם. מבחינת מועדון הוא עדיין היה שייך לפריז סן ז'רמן, אך בחודש ינואר הוא הורשה לדבר עם מועדונים אחרים וכמעט כל קבוצה בעולם הוזכרה כמועמדת לקלוט אותו, כולל האקסית ברצלונה, אך הוא בחר לעזוב לארצות הברית. הוא חתם באינטר מיאמי של הבעלים דיוויד בקהאם - ואולי אפילו הוא לא ידע כמה מהיר יהיה השינוי שהוא יעשה.

ב-21 ביולי 2023, בפעם הראשונה שבה הוא לובש באופן רשמי את החולצה הוורודה של אינטר מיאמי, זכה מסי בבעיטה חופשית בשניות האחרונות של המשחק מול קרוז אז'ול בגביע הליגה. הדקה ה-94. כולם יודעים איך זה ייגמר. מסי כבש את שער הבכורה שלו בארצות הברית ובעצם התחיל את ההיסטריה. מיאמי, בהובלת הארגנטינאי, המשיכה עד לזכייה בתואר - הראשון שלה אי פעם.

ב-14 משחקים בכל המסגרות במדי אינטר מיאמי, הבקיע מסי 11 שערים וגרם לכל העולם לדבר על הכדורגל האמריקאי. בליגת ה-MLS עצמה זה אומנם לא נגמר כל כך טוב והקבוצה סיימה במקום האחד לפני אחרון בליגה, אבל חשוב לציין שמסי הגיע באמצע העונה וזה היה המיקום שלה גם לפני הגעתו. בחודש פברואר יפתח מסי את עונתו השנייה בארצות הברית.