את הריאיון עם אגדת הכדורגל רונאלדיניו אנחנו מקיימים כ-20 דקות לאחר שנחת בישראל – אבל זה לא מפריע לו להיות חייכן, סבלני ומדויק – בדיוק כמו בימים בהם כיכב על הדשא של קאמפ נואו ובשאר האצטדיונים בעולם. בריאיון מיוחד ל-N12, רגע לפני משחק האגדות הערב (שלישי) נגד מכבי ת"א בבלומפילד ונגד מכבי חיפה ביום חיפה בסמי עופר, מדבר הכוכב על הכל וחולק לא מעט שבחים לישראל ולכדורגל שלנו.

רונאלדיניו, זאת כבר הפעם הרביעית שלך בישראל, מה בעצם אתה הכי אוהב כאן?

"קודם כל את האוכל. אני מרגיש כאן בבית. אני מקבל כאן אהבה מאוד גדולה ואפילו הערצה. תל אביב מאוד דומה לריו דה ז'נרו מבחינתי וזו התרגשות מאוד גדולה עבורי להיות כאן. כולם מתייחסים אליי בכבוד גדול כאן וזה מרגש".

גם הוא בא. רונאלדיניו (mtr 7, אלכס גולדשטיין) (צילום: ספורט 5)
רונאלדיניו | צילום: ספורט 5

חשבת כבר איזו עיר אתה מעדיף, תל אביב או חיפה?

"אין כזה דבר מקום מועדף, אני כאן בכדי לשמח את האנשים שבאים לראות את המשחקים ולתת להם אושר. המטרה שלי היא לגרום לאנשים לחייך ולתת להם שואו בתמורה לקבלת הפנים המופלאה שאני מקבל כאן בכל פעם שאני מגיע. אני מאוד שמח ומתרגש לקראת המשחק מול שתי האימפריות הישראליות האלה, אני מוכן לתת שואו".

אתה מכיר את השחקנים שתשחק נגדם בשני המשחקים האלה?

"אני יודע שכל השחקנים שישחקו בשני המשחקים האלה הם כאלה שעשו היסטוריה במועדונים שלהם, אז הם בוודאות טובים. כמובן שקשה לי לבטא את השמות שלהם כי זה בעברית, אבל בסרטונים שקיבלתי וראיתי הבנתי שהם טובים מאוד ולא יהיה פשוט לשחק מולם".

רונאלדיניו במדי ברצלונה (צילום: רויטרס)
רונאלדיניו במדי ברצלונה | צילום: רויטרס

מהצד שלך, תשחק עם אגדות כמו ריבאלדו וסביולה. ספר על המפגש שלך איתם.

"זה מדהים להיפגש איתם. אלה שחקנים ששיחקתי איתם לא רק במועדונים אלא גם בנבחרת. אלה שחקנים שמאוד כיף לשחק איתם – אבל ממש לא להתאמן איתם. אני בטוח שיהיה כיף לא רק על המגרש אלא גם בחדר ההלבשה ופשוט נבוא לתת שואו".

בקיץ האחרון ישראל הקטנה ניצחה את האימפריה מברזיל 2:3 ברבע גמר המונדיאליטו. ראית את המשחק? חשבת שדבר כזה יכול לקרות?

"ראיתי רק את הגול האחרון שהעניק לכם ניצחון, לא את כל המשחק. זה הכדורגל והכל יכול לקרות בו, תמיד יש הפתעות וזה מה שיפה. ישראל מוכיחה בשנים האחרונות שהיא מתקדמת ומגיע לישראלים שאוהבים כדורגל את ההישגים האלה. אני יכול להאמין שישראל תמשיך להתקדם ויש לכם עתיד טוב אם תמשיכו ככה ואולי יום אחד ישראל תוכל להפוך למעצמת כדורגל".

רונאלדיניו ליאו מסי (צילום: רויטרס)
רונאלדיניו ומסי | צילום: רויטרס

אתה רואה שבשנה האחרונה הרבה שחקנים עוברים לסעודיה בשביל הכסף, בתקופה שלך שיחקו יותר בשביל תארים.

"יש מגמות ותקופות שאנשים מחפשים יותר את הכסף בכדורגל, אבל בסופו של דבר המטרה העיקרית של כל השחקנים היא לשחק בשביל התארים".

אחרי הזכייה של מסי במונדיאל אמרת שאתה שמח בשבילו ובשביל ארגנטינה. לא כעסו עליך כברזילאי שתמכת בארגנטינה?

כמובן שאני תומך ואוהד את ברזיל תמיד, אבל אני שמח בהצלחה של מסי וארגנטינה. מאז מראדונה יש לי כבוד ואהדה אליהם. אני יודע שגם למסי יש אהדה אליי עד היום עוד מהתקופה בה שיחקנו יחד בברצלונה".

לסיום, נראה אותך בערב גם בפאבים של תל אביב?

"יש לנו לו"ז צפוף ומאוד עמוס, אז יהיה קשה לשלב דרינקים בין לבין או להנות מחיי הלילה. אבל אני מאוד מקווה שבפעם הבאה שאבוא לישראל אבוא ליותר זמן בלי לו"ז עמוס שכזה ואז אני אוכל להנות מכל מה שיש למקום הזה להציע".