הפסד במשחק הראשון של העונה (GETTY) (צילום: ספורט 5)
הפסד במשחק הראשון של העונה (GETTY) | צילום: ספורט 5

קריירה שלמה המתין הארי קיין לתואר, והערב (שבת) כשחשב שהגיע הרגע, הוא נאלץ להמשיך להמתין. לייפציג הנחילה הערב לבאיירן מינכן הפסד 0:3 במשחק הסופר קאפ הגרמני, בדרך לזכייה ראשונה שלהם בתואר הסופר קאפ. דני אולמו סיפק שלושער ענק בדרך לזכייה בתואר, קיין וקים מין ג'ה רשמו הופעות בכורה במדי באיירן.

למרות דקות מסוימות של שליטה של הבווארים, לייפציג הייתה חד משמעית הקבוצה היותר טובה היום. האורחים שלטו מהפתיחה ואף עלו ליתרון כבר בדקה ה-3 מרגלי אולמו כמובן. לאורך דקות המשחק ועד לשער השני, לייפציג המשיכה להיראות נהדר כשהיא רשמה מהלכים גדולים והקשתה על הגנת באיירן לשמור על רוגע.

למרות היכולת הנהדרת של לייפציג, גם באיירן הגיעה למצבים משלה. מתיאס טל וסרג' גנאברי הגיעו שניהם למצבי אחד על אחד עם שוער לייפציג, יאניס בלאסוויץ', אבל שלחו את הכדורים לגופו של השוער, או מעל השער. במחצית השנייה השליטה של באיירן הפכה אף ליותר גדולה, כשנוסייר מזראווי עלה חד מאוד מהספסל ועשה צרות לשחקני לייפציג.

לבסוף, בעקבות נגיעת יד של מזראווי ברחבה, אולמו השלים את השלושער שלו מהנקודה הלבנה, מה שהרחיק את המשחק מהישג ידה של באיירן. קיין אגב, שעלה בדקה ה-64, רשם משחק בכורה שקט ביותר, כשהוא לא הצליח להגיע לאף מצב.

עם הניצחון הזה לייפציג לא רק זוכה לראשונה בתואר הסופר קאפ, אלא גם רושמת הישג נוסף מול הבווארים. מדובר בפעם הראשונה בהיסטוריה שלייפציג רושמת שני ניצחונות רצופים על באיירן, אחרי ה-1:3 בין שתי הקבוצות בסיום העונה הקודמת. באיירן תעשה הרבה חושבים לקראת העונה הקרובה וקיין, כאמור, ימשיך לחכות לתואר הראשון בקריירה שלו.

מהלך המשחק
לייפציג פתחה טוב והגיעה למצב מרגלי אופנדה, אבל בדקה ה-3 אולמו ניצל טעות בהגנת באיירן כדי לכבוש את הראשון. 0:1 לייפציג. באיירן המשיכה ויצאה קדימה במחצית, כשגנאברי אף הגיעה לאחד על אחד מול בלאסוויץ', אותו הוא החמיץ. לצידו של גנאברי, גם טל הגיע לשני מצבים קורצים ביותר, כשבראשון הוא סחט הדיפה מהשוער ובשני הוא שלח את הכדור גבוה. על סף ההפסקה אולמו רשם סיבוב ענק ברחבה של אולרייך, בדרך לשני של לייפציג במשחק. 0:2 ללייפציג.

באיירן פתחה את המחצית השנייה בסערה, עם שלושה חילופים ומצבים מסוכנים ביותר ולחץ כבד על השער של בלאסוויץ'. מי שעלה טוב במיוחד מהספסל היה מזראווי, שנראה היה חד בדקות הראשונות על הדשא. בדקה ה-63 קיין עלה לבכורה שלו ורשם דקות ראשונות במדי הבווארים. דקות ספורות לאחר מכן, נגיעת יד של מזראווי ברחבה הובילה לפנדל, אותו אולמו המיר בדרך לשלושער ענק. 0:3 לייפציג. באיירן המשיכה ללחוץ, אך המשחק כבר הוצא מהישג ידה, כשבצד השני לייפציג כמעט ועלתה ל-0:4 פעמיים, אחרי שני מצבים קורצים. בסיום, לייפציג זכתה בתואר.

הרכב באיירן מינכן: סוון אולרייך, דיוט אופמקאנו, מתיאס דה ליכט (קים מין ג'ה, 46), בנג'מין פבאר (נוסייר מזראווי, 46), יושוע קימיך, סרג' גנאברי, לירוי סאנה, אלפונסו דיוויס, קונרד ליימר (קינגסלי קומאן, 46), מאתיס טל (הארי קיין, 63), ג'מאל מוסיאלה.

הרכב לייפציג: יאניס בלאסוויץ', מוחמד סימקאן, ווילי אורבן, דני אולמו, טימו ורנר (בנג'מין ששקו, 64), לואיס אופנדה (יוסוף פולסן, 64), צ'אבי סימונס, דויד ראום, זאבר שלאגר, בנג'מין הנריקס, ניקי סיוואלד.