בכורה מוצלחת בהרכב. פליקס וקאנסלו (Getty) (צילום: ספורט 5)
בכורה מוצלחת בהרכב. פליקס וקאנסלו (Getty) | צילום: ספורט 5
ערב גדול של ברצלונה (Getty) (צילום: ספורט 5)
ערב גדול של ברצלונה (Getty) | צילום: ספורט 5

הצגה במונז'ואיק. ברצלונה חזרה הערב (שבת) מפגרת הנבחרות למגרשה ה"ביתי" - לפחות בזמן השיפוץ בקמפ נואו - ולא התקשתה להביס 0:5 את ריאל בטיס האומללה. ז'ואאו פליקס (24) וז'ואאו קאנסלו (80) הבקיעו בבכורה שלהם בהרכב, רוברט לבנדובסקי (31), פראן טורס (61) וראפיניה (65) הוסיפו והקפיצו את הקטאלונים זמנית לפסגת הלה ליגה עם 13 נקודות מ-15.

"ברצלונה הנפלאה", התנוססה הכותרת ב'מארקה' הספרדי אחרי המשחק. "פראן טורס היה מסוכן מאוד וכל הקבוצה הציגה כדורגל נהדר. ז'ואאו פליקס זרח בשער הראשון שנתן את הפתח, ונראה שהקבוצה פתרה את הבעיות שהיו לו בצד ימין של ההגנה עם קאנסלו. מנגד, בטיס איכזבה מאוד ולא הצליחה למצוא תשובות מול היכולת של ברצלונה".

גם במונדו דפורטיבו החמיאו להצגה של צ'אבי וחניכיו: "הפסטיבל של ז'ואאו במונז'ואיק. צמד הפורטוגלים הרשים, פליקס הצטיין במשחק ושניהם זכו גם לכבוש במשחק הראשון שלהם בהרכב. זאת הייתה הצגה נהדרת מול הקהל הביתי שהגיע למונז'ואיק. מנגד, בטיס הגיעה בהרכב חסר ונתקלה בערב איכותי של ברצלונה".

גם צ'אבי החמיא לפורטוגלי: "יש לו כישרון יוצא דופן וכאן אנחנו ניתן לו את האהבה וכל עזרה שיצטרך על מנת להרגיש בנוח". פליקס סיכם בעצמו: "קל לשחק בקבוצה הזו. אני עובד קשה כדי לחזור לרמה הכי גבוהה שלי. השינוי עשה טוב לי ולמשפחתי, אני מאוד שמח כאן".

המאמן הוסיף בנוגע לאווירה באיצטדיון: "זה הרגיש כאילו שיחקנו בקאמפ נואו, האוהדים היו מדהימים ועזרו לנו מאוד". על המשחק עצמו אמר: "אנחנו לא יכולים לקרוא לזה משחק מושלם, יש כמה היבטים שבהם אנחנו צריכים להשתפר. בכל אופן שיחקנו מצוין ואני מרוצה מהביצועים של השחקנים שלי ומהדרך שבה הם נהנו מהמשחק".