הפאזל של ברק בכר (Crvena zvezda official) (צילום: ספורט 5)
הפאזל של ברק בכר (Crvena zvezda official) | צילום: ספורט 5
בכר. יצליח בשילוב הכשרונות הצעירים? (Crvena zvezda official) (צילום: ספורט 5)
בכר. יצליח בשילוב הכשרונות הצעירים? (Crvena zvezda official) | צילום: ספורט 5

אחרי שלוש שנים ושלוש אליפויות במכבי חיפה, ברק בכר החליט לצאת לדרך חדשה בכוכב האדום בלגרד, ובתקשורת הסרבית ניתחו את האתגר שעומד בפניו של המאמן הישראלי בכתבה שזכתה לכותרת: "הפאזל של בכר".

אז מה המטרות המקצועיות? ב"ספורטל" נכתב: "אף אחד לא יסתפק רק בהשתתפות בליגה האלופות, אלא בהשגת נקודות. שני המקומות הראשונים בבית יהיו מטרה גדולה מדי עבור הכוכב האדום, אך אך המקום השלישי שמוביל לליגה האירופית יהיה ה-יעד של בכר. הוא יצטרך לחבר את כל החלקים הקטנים לפאזל הרמוני ועוצמתי, כי שחקנים יכולים להצליח רק כקבוצה".

עוד נכתב כי הישראלי רוצה לבנות קבוצה שלא תבוא להתבטל מול האימפריות בליגת האלופות, תשחק כדורגל התקפי ותצבור נקודות. בין היתר הוזכרה הגעתם של עומרי גלזר על חשבון הקפטן מילאן בוריאן, החלפתו של אלכסנדר פשיץ' בז'אן-פיליפ קראסו שקושר גם למכבי חיפה, והוא יחזק את החוד לצד פטר אולאינקה המנוסה ומרקו סטאמניץ' המבטיח. עוד הוזכר גם קשר נבחרת גאנה, אדמונד אדו, שהגיע להיות "בעל הבית" בקישור.

לצד האתגרים והמטרות המקצועיים, הוזכרה גם "המשימה הקשה ביותר" של בכר - שילוב השחקנים הצעירים. בין היתר דובר על ולדימיר לוצ'יץ', שחקן הכנף בן ה-20 שגדל במועדון שמצטיין בכדרור ובאחד על אחד, הקשר המרכזי בן ה-17 יובאן סלייביץ' שנחשב לכישרון ענק עם ראיתי משחק יוצאת דופן, החלוץ בן ה-17 יובאן מיאטוביץ' והבלם בן ה-19 סטפן לקוביץ' שתואר כ"פיטבול". "משימה קשה במיוחד, שתהיה הכי קשה של ברק בכר", נטען בספורטל.

קבוצתו של בכר כבר הבטיחה השתתפות בשלב הבתים של ליגת האלופות, וכמדורגת בדרג השלישי, צפויה לה הגרלה לא פשוטה. בינתיים, המאמן הישראלי ושחקניו יקיימו שלושה משחקי אימון בתחילת חודש יולי, נגד יריבות כמו זניט, נפטצ'י באקו של קני סייף ועטאא ג'אבי ופנרבחצ'ה.