תחת מתקפה. ז'סוואה (getty) (צילום: ספורט 5)
תחת מתקפה. ז'סוואה (getty) | צילום: ספורט 5

ז'וסוואה הוא שחקן מלא ברגש, את זה כבר הכרנו מתקופתו בישראל. אתמול (שישי) האמוציונאליות של אקס הפועל ב"ש באה לידי ביטוי שוב בהפסד 2:1 של לגיה ורשה לוויסלה פלוק. הפורטוגלי, שמשמש כקפטן של לגיה ורשה, עמד במרכז סערה בסיום המשחק, כששחקן היריבה ניגש ללחוץ את ידו, והוא בתקופה התעלם ממנו בהפגנתיות, במה שגרם ללא מעט ביקורות בפולין.

"ז'וסוואה זה שאתה מתעלם משחקן יריב מראה שלא מגיע לך להיות קפטן", תקפו בפולין, "זו התנהגות לא ספורטיבית ולא מקצוענית. לא מצופה משחקן מנוסה להתנהג ככה".

"ז'וסוואה שחקן גדול, אבל זו לא התנהגות של קפטן", המשיכו בכלי תקשורת אחרת, "קפטן הוא לא עוד שחקן, והוא לא יכול שלא ללחוץ את היד של היריב שלו שניגש אליו".

זביגנייב בוניאק, לשעבר יו"ר ההתאחדות הפולנית, הצטרף לביקורות: "ז'וסוואה הוא בדיחה. לא ללחוץ יד ליריב אחרי שמחק זה לא התנהגות של ספורטאי. אדון ז'וסוואה, אתה קפטן של קבוצה, כמו שאתה יודע לנצח, אתה צריך לדעת גם להפסיד".

קזארי קושארק, שחקן לגיה ורשה לשעבר, ביקר גם הוא: "זו התנהגות עלובה. כשאתה משחק בלגיה, אתה צריך להתנהג בדרך מסוימת, גם אם אתה עצבני. אני מקווה שז'וסוואה יתקן את ההתנהגות שלו אחרי שיירגע".