יחמיץ את הקלאסיקו. קורטואה (David S. Bustamante/Soccrates/Getty) (צילום: ספורט 5)
יחמיץ את הקלאסיקו. קורטואה (David S. Bustamante/Soccrates/Getty) | צילום: ספורט 5
המסכה החדשה שלו. רודיגר (עמוד הטוויטר של ריאל מדריד) (צילום: ספורט 5)
המסכה החדשה שלו. רודיגר (עמוד הטוויטר של ריאל מדריד) | צילום: ספורט 5

הסופר קלאסיקו ה-250 בהיסטוריה ייצא מחר (ראשון) לדרך בסנטיאגו ברנבאו. שתי היריבות המושבעות יגיעו אל הקרב הגדול הזה עם מאזן זהה של 22 נקודות ליגה אחרי שבעה ניצחונות ותיקו אחד שמעמיד אותן במרחק 5 נקודות מבילבאו שבמקום השלישי.

הבשורה הגדולה ביותר כרגע לקראת הקלאסיקו היא היעדרותו של שוער הבלאנקוס טיבו קורטואה, שעדיין סובל מפציעה, לא התאמן באימון המסכם ולא יעמוד לרשותו של קרלו אנצ'לוטי במשחק הזה. סיפור מעניין נוסף מהאימון המסכם של ריאל הוא שאנטוניו רודיגר, שנפגע בראשו במשחק מול שחטאר דונייצק בליגת האלופות, התאמן עם מסיכה שכנראה כעת גם ישחק איתה.

אנצ'לוטי, מאמן ריאל מדריד, אמר לקראת הקלאסיקו: "ברצלונה סיימה פעם אחת בתיקו וניצחה את כל יתר המשחקים. הם במומנטום טוב בליגה. נכון שיש להם בעיות בליגת האלופות, אבל בליגה היא יוצאת מהכלל. יש להם יתרון במחצית הראשונה, לנו יש יתרון במחצית השניה, אבל אני לא חושב שזה משהו שישפיע על המשחק מחר".

הנתון שמבדיל בין הקבוצות בליגה העונה הוא בעיקר כמות הספיגות. ברצלונה תגיע למשחק הזה עם מאזן שערים נהדר של 20:1, כששוער מארק אנדרה טר שטגן ינסה להמשיך את הרצף בו הוא מחזיק של 624 דקות ברציפות ללא ספירה עד כה. ריאל מדריד כבשה עד כה 19 שערים, וספגה שבעה.

כזכור, הקלאסיקו האחרון בליגה הסתיים עם 0:4 מוחץ של הקטאלונים בבנבאו במרץ האחרון, שעצר רצף של ארבעה ניצחונות ליגה רצופים לריאל בקלאסיקו. במספרים ההיסטוריים, ריאל מדריד השיגה 100 ניצחונות אל מול 97 של הקטאלונים עד כה. 52 מפגשים הסתיימו בתיקו.