sportFive1193956 (צילום: ספורט 5)
צילום: ספורט 5
"מרגיש שהייתי שם כל החיים" (Getty) | צילום: ספורט 5

תשע שנים מפוארות. יממה אחרי שנפרד מאוהדי סלטיק בה שיחק במהלך תשע השנים האחרונות, ניר ביטון התראיין הערב (ראשון) במגרש פתוח ושיתף בתחושות האישיות, בדעת הקהל עליו בסקוטלנד ובשאיפות האישיות שלו לעתיד. ראיון עם שחקן הכדורגל הישראלי המעוטר בכל הזמנים עם 18 תארים, האחרון נחגג אתמול עם השבת האליפות

"אני רק בן 30, ומרגיש כאילו הייתי שם כל החיים", סיפר ביטון. "תשע שנים מהחיים וזאת הייתה תקופה מדהימה. אני יכול רק להודות על התקופה הזאת, אני אקח אותה איתי לכל החיים וזה היה כיף ותענוג גדול. אני מסכים שזה מרגיש קצת פרישה של שחקן, גם אני וגם טום רוגיץ' (שניהם העלו את גביע האליפות אמש למגרש) חתמנו בערך באותו זמן, שנינו זרים שנשארו במועדון בערך 9.5 שנים והם מעריכים את זה. אם לא היו לנו מניות משמעותיות לא היינו מחזיקים שם הרבה זמן"

הישראלי בן ה-30 שיתף בתחושות שהרגיש בסלטיק: "זה מועדון עצום, לא משנה מה עשית בשנה הקודמת - הנוכחית היא הכי חשובה. הייתה לי תקופה מדהימה וחוויתי המון. תארים, משפחה, ילדים. אני לא נכנס להערכה חיצונית, ההערכה היחידה המעניינת היא מהצוות המקצועי שעבדתי איתו. יש קהל ותקשורת מבחוץ שיכולים להגיד מה שהם רוצים".

"הכי עניין אותי מה המאמנים חושבים" (Getty) | צילום: ספורט 5
 "אני לא חושב על אם קיבלתי מספיק פרגון או לא, זה גם לא מעניין אותי", אמר ביטון. "נכון שדעת הקהל מעניינת, אבל יש לזה הרבה גורמים לא מקצועיים. הכי עניין אותי לאורך הקריירה שלי מה המאמנים חושבים עליי ומה המועדון חושב עליי. עצם זה שחתמתי שם על שלושה חוזים מראה כמה אמון הם נותנים בי".

"הדבר שפגע בי זה שלא הגעתי ממועדון גדול עם חשיפה ולא היה לי את הגב של הקהל שיזכור אותי לאורך השנים", התייחס ביטון להערכתו בארץ. "אם הייתי משחק במכבי תל אביב או מכבי חיפה אני יכול להבטיח לך שלא הייתי מגיע לפה, לא הייתי מקבל דקות משחק וסבלנות ולכן אני מעריך את מ.ס אשדוד מאוד".

לגבי העתיד אמר ביטון: "כרגע אני שחקן חופשי, זה זמן ליהנות עם המשפחה והילדים, לעבוד על הגוף ולהתנתק קצת מכדורגל. נראה מה יהיה בקיץ. כשהגעתי לסקוטלנד הרצון היה לתקוע יתד, ברגע ששיחקתי והראיתי יכולת טובה זה קרה. לכל שחקן יש חלום להתקדם לליגות הבכירות באירופה, יש כל מיני גורמים במהלך הדרך שגרמו לזה שלא יצא לפועל מעבר שכזה אבל אני לא מצטער לרגע, חוויתי את אחת החוויות שחלמתי עליהן כילד".
"הרעב רק גדל עם הזמן" (Getty) | צילום: ספורט 5

"אין לי תחושת פספוס", סיפר ביטון כשנשאל על כך שלא עבר לליגות בכירות עוד יותר. "תשע שנים באחד המועדונים הגדולים בכדורגל הבריטי, אם סלטיק בפרמייר ליג היא קבוצה בטופ 4 מבחינת הגודל שלה. הייתי במועדון עצום, אני חושב שאנשים בארץ שמדברים על הליגה הסקוטית קצת ממעיטים מערכה, היא לא חלשה, אני לא יודע באיזו ליגה ישראל מדורגת". כשהוזכר לביטון על כך שאבי לוזון אמר בעבר שהליגה הישראלית היא ה-6 בטיבה, הישראלי השיב: "בגלל זה מכבי פתח תקווה בליגה השנייה".

"אני לא מרגיש שובע, חושב שהרעב אצלי רק גדל עם הזמן", התייחס ביטון לעתידו. "אני רוצה לשחק במועדון שלוקח אליפויות ונאבק על תארים כמובן, יש לי עוד הרבה מה לתרום. הרצון כרגע הוא להמשיך בקריירה האירופית מעבר לים אבל אני לא פוסל שום דבר, ניקח את הקיץ ונקבל החלטה ביחד. תמיד לימדו אותי להקשיב להצעות ולא להגיד לא, לתת הזדמנות. אני לא הייתי שחקן חופשי ולא יודע איך זה מרגיש, נראה מה התוכניות עם האישה והילדים ונקבל החלטה הכי טובה לכולנו.

"מתאים לי מאוד להיות רחוק מהתקשורת. הכרה בארץ זה משהו שמאוד חסר לי ואחד הדברים שחסר לי זה שלא יצאתי ממקום גדול בארץ שחוויתי בו מאבק על תארים, אליפויות, זה אחד הדברים שמעלים לי את הרצון כן להוכיח ולהראות. יש לי עוד קיץ ארוך". על המינוי החדש של אלון חזן למאמן הנבחרת אמר: "יש לאלון ולי קשר טוב מאוד, אני חושב שהוא יותר מראוי לזה. יש לנו הזדמנות נהדרת ואנחנו בית של שלוש קבוצות אחרי שרוסיה הושעתה, זאת הזדמנות טובה. בישראל מסתכלים על טווח קצר וניצחונות בטווח הקרוב,  במדינה עם נבחרת שלא הגיעה למקום גדול הרבה זמן צריך לתת אמון במאמן ולתת לזה זמן של 6-8 שנים".