מתי בפעם האחרונה קבוצה התקשרה אליכם וביקשה שתבואו לחגוג איתה אליפות? לירדן קליימן, או ירדן סקסופון בשבילכם, זה קרה. בראיון מיוחד ל-N12 מספרת נגנית הסקסופון הישראלית על הפנייה המדהימה שקיבלה ממילאן, שזכתה השבוע באליפות ראשונה משנת 2011, על החוויה לנגן מול עשרות אלפי אנשים ועל האנשים שפגשה אישית - ביניהם סילביו ברלוסקוני.

"זה סיפור מטורף", פותחת הנגנית בת ה-29. "קיבלתי מייל מ-AC MILAN והייתי בטוחה שזו בדיחה או שמישהו עובד עליי. הם סיפרו שהם עוקבים אחרי באינסטגרם ושאלו אם אספיק להגיע מעכשיו לעכשיו למילאנו לחגיגות האליפות בפני הקבוצה והאוהדים. הייתי בדיוק בהופעה בסרדיניה, סיימתי את ההופעה ועליתי על טיסה למילאנו. במסיבה היו כל המי ומי - כולל כל השחקנים ואפילו סילביו ברלוסקוני".

ירדן קליימן חגיגות אליפות מילאן (צילום: פרטי)
קליימן והסקסופון | צילום: פרטי

"התייחסו וקיבלו אותי מאוד יפה, זה היה מדהים - ויש לי כבר ניסיון באירועי ספורט", ממשיכה קליימן. "ניגנתי לפנאתינייקוס ואפילו למכבי ת"א בארץ - אבל זה אירוע בסדר גודל חדש שלא הכרתי. כמו שרואים בסרטון, מסיבת האליפות עצמה התקיימה במרפסת של מסעדת מישלן שמשקיפה על הכיכר המרכזית במילאנו שם התקבצו עשרות אלפי אוהדים שהשתגעו לגמרי ונתנו אווירה בלתי נשכחת".

לשאלה המתבקשת - את בכלל אוהדת מילאן?

"המשפחה נתנה לי להבין שמבין שתי הקבוצות הגדולות של מילאנו אני צריכה להיות בצד של מילאן - אבל לא יותר מזה. אחרי האירוע קיבלתי מאות הודעות מאוהדי מילאן, בעיקר אחרי שהחשבון הרשמי של מילאן, עם 12 מיליון עוקבים, תייגו אותי. זה הוסיף לי המון עוקבים איטלקים".

את המעקב אחרי קליימן עשו במילאן דווקא בעקבות הקורונה, כשבאותה תקופה של היעדר הופעות עלתה קליימן לתודעה בעקבות פעילות מיוחדת שעשתה בתל אביב: "בשיא של הסגרים עשיתי שיתוף פעולה עם עיריית תל אביב ועשינו הופעה על גג בעיר עם תאורה והגברה. הדבר הזה הגיע להרבה מאוד מהדורות חדשות בכל העולם, בין היתר באיטליה. עכשיו אני עוד פעם בקשר עם חדשות הספורט באיטליה".

קליימן מספרת קצת על אורח החיים המיוחד שלה: "שם הבמה שלי הוא ירדן סקסופון, לא ירדן קליימן, בנוסף לנגינה אני גם מפיקת מוסיקה ואני מגיעה מהמוסיקה האלקטרונית. אני מנגנת במועדונים ופסטיבלים ונמצאת כל שבוע במדינה אחרת".