רומן אברמוביץ' יהיה זה שיביא לפתרון הסכסוך בין רוסיה לאוקראינה? לפי אישור רשמי שהגיע מהדוברות של איש העסקים היהודי, שרק לאחרונה הודיע כי הוא מעביר את קבוצת הכדורגל צ'לסי לניהול נאמנות, אברמוביץ' הוא אחד מהאנשים שמנסים לתווך בין הצדדים בשיחות שמתקיימות בבלארוס.

"אנחנו יכולים לאשר כי הגיעה לרומן אברמוביץ' בקשה מהצד האוקראיני לתמוך בהשגת פתרון של שלום ושהוא מנסה לעזור למטרה הזו", נמסר מהדוברות של איש העסקים היהודי, שנחשב מקורב לוולדימיר פוטין. "בהתחשב בסיכונים, אנחנו נבקש את הבנתכם למה לא הגבנו על הסיטואציה או על המעורבות של אברמוביץ' עד עכשיו".

 

רומן אברמוביץ'  (צילום: 	Paul Gilham / Staff /Getty Images)
אברמוביץ'. האיש שיעזור להביא שלום? | צילום: Paul Gilham / Staff /Getty Images

לפי דיווחים בבריטניה, הבקשה לאברמוביץ' הגיעה מיוצר סרטים אוקראיני, אלכסנדר רודניאסקי, שמסר: "אני מאשר שהצד האוקראיני ניסה למצוא מישהו ברוסיה שיעזור למצוא את פתרון השלום. הגענו לאברמוביץ' דרך הקהילה היהודית. מאז הפנייה, רומן ניסה לתווך ולמצוא פיתרון. למרות שהיכולת שלו לעזור מאוד מוגבלת, הוא היחיד שהגיב לפנייה וניסה לעזור".

כשהודיע אברמוביץ' בשבת כי הוא מחולל "רעידת אדמה" ספורטיבית ומעביר את צ'לסי לנאמנות, מסר איש העסקים: ""אני משמש כבעלים של צ'לסי במשך כמעט 20 שנה, ולאורך כל התקופה הסתכלתי על עצמי כעל מי ששומר על המועדון ומבטיח שהוא יהיה מצליח ככל שאפשר, בנוסף לבנייה לעתיד ותרומה לקהילה. תמיד לקחתי החלטות קשות, כשהכל למען המועדון עצמו. אני עדיין מחויב לערכים אלו. לכן אני מעביר היום את האחריות על צ'לסי לקרן הנאמנות של הקבוצה. אני חושב שכיום הם נמצאים בעמדה הטובה ביותר לשמירה על האינטרסים של המועדון, השחקנים, הצוות המקצועי והאוהדים".