sportFive1162553 (צילום: ספורט 5)
צילום: ספורט 5

היא הייתה מרחק נגיעה מאיבוד נקודות, אבל לריאל מדריד של העונה יש אופי של אלופה. הבלאנקוס כבר היו בפיגור כפול מול אלצ'ה, ואז פנדל מדויק של לוקה מודריץ' ושער מאוחר בנגיחה של אדר מיליטאו קבעו 2:2 דרמטי.

עם זאת, אם יש מישהו שלא ירצה לזכור את הערב הזה הוא דווקא השקן הבולט בהתקפה של קרלו אנצ'לוטי - כרים בנזמה. זה התחיל מכך שבדקה ה-33 הוא החמיץ פנדל שמנע מקבוצתו לעלות ליתרון, המשיך בכך שהרגיש אי נוחות וביקש להתחלף בדקה ה-57 והסתיים בדיווחים בספרד על כך שביתו נפרץ ונשדד במהלך המשחק.

על פי הדיווחים, נגנבו חפצים רבים מביתו של החלוץ הממוקם בסן סבסטיאן דה לוס רייס, והיה ריק בעת המשחק. עם זאת, עדיין לא ברור מה ערכם של החפצים. ב-ABC נטען כי נבדק מדוע האזעקה לא הופעלה בעת הפריצה, אלא רק לאחר שהחלוץ הגיע לביתו והפעיל אותה בעצמו. אגב, זו אינה הפעם הראשונה שביתו של בנזמה נפרץ במהלך משחק בסנטיאגו ברנבאו, והדבר קרה לו גם בקלאסיקו נגד ברצלונה, בפברואר 2019.


וזה כאמור לא הכל מבחינת בנזמה. "הוא הבין שמשהו לא בסדר והשאיר את ריאל עם הרבה חשש", נכתב ב"גול" בנוגע לבקשה שלו לחילוף, ועל פי הדיווחים הראשונים החלוץ הרגיש אי נוחות בשריר הדו-ראשי ברגל שמאל. בריאל טוענים שהוא הוחלף כאמצעי זהירות, אך בתקשורת דיווחו שקיים חשש שמדובר בקרע. אם וכאשר ישלל קרע, בנזמה ייעדר בין 8-10 ימים.

"בנזמה מבקש מנוחה", נכתב ב"מארקה" על החלוץ שלא שותף במשחק נגד אלצ'ה שלושה ימים לפני כן בגביע המלך. בגיל 34, החלוץ שיחק העונה לא פחות מ-2,359 דקות והוא מדורג שישי בקבוצה בקטגוריה הזאת. עוד נטען כי הוא בספק לרבע גמר הגביע מול אתלטיק בילבאו ב-3 בפברואר, והמשמעות היא שריאל מדריד תגיע למשחק הזה בסגל חסר במיוחד, מאחר שגם אדר מיליטאו, קאסמירו, ויניסיוס ג'וניור ורודריגו ייעדרו מאחר שישחקו עם נבחרת ברזיל במוקדמות המונדיאל.

ובלי בנזמה, הבלאנקוס התקשו למצוא רגל מסיימת לפריצות של ויניסיוס ג'וניור באגף עד לדקה ה-92 - אבל דווקא כשזה היה נראה גמור, מיליטאו ניצל בישול של הברזילאי וכבש את השוויון. "ויניסיוס, שלא היה במשחק גדול, שוב בציל את התחת של ריאל מדריד", נכתב בספרד על הכישרון הברזילאי, שאחראי על 17 שערים העונה (12 שערים, 5 בישולים) לעומת 6 בעונה שעברה. "העבודה שלו באגף התבזבזה על ידי החלוצים, אבל מיליטאו דאג לסיים את העבודה".

ב"מונדו דפורטיבו" ידעו להעריך את הנחישות של קרלו אנצ'לוטי וחניכיו: "ריאל הצליחה לגרד נקודה במשחק שהיה לה קשה מאוד. זה היה אכזרי כלפי אלצ'ה, שהייתה קרובה לניצחון יוקרתי, אבל המדרידאים לא 'זרקו את המגבת'". ב"מארקה", עם זאת, חשבו אחרת: "מדריד שוב נחנקה מול קבוצת תחתית, הקבוצה הזו הופכת לצמר גפן מול קבוצות תחתית, גם בליגה וגם באלופות. ריאל לא רועדת בקלאסיקו, אבל מדממת למוות מול יריבות נחותות".

"אנחנו צריכים לעזוב את המגרש שמחים", אמר לוקאס ואסקס בסיום. "היינו קצת עייפים, וגם לזה יש חלק בתוצאה, אבל הפגנו אומץ לקראת הסיום. הם שיחקו את המשחק שלהם, גם כשהם הובילו". קרלו אנצ'לוטי הוסיף בסיום: "המשחק כבר היה אבוד, אבל הגבנו טוב ולא הורדנו ידיים. בנזמה? נעריך מחר את הפציעה שלו, בתקווה שהיא לא רצינית".