גאבי. יקבל קרדיט? (Getty) (צילום: ספורט 5)
גאבי. יקבל קרדיט? (Getty) | צילום: ספורט 5
צ'אבי. המבחן הכי גדול שלו בתפקיד (Getty) (צילום: ספורט 5)
צ'אבי. המבחן הכי גדול שלו בתפקיד (Getty) | צילום: ספורט 5

כשהיא ללא הפסד ב-11 המשחקים האחרונים בכל המסגרות, מתוכם שמונה ניצחונות, ברצלונה של צ'אבי שפשוט התעוררה מחדש לחיים, תצא מחר (ראשון, 22:00), למבחן הכי גדול שלה מאז הגיע הספרדי לתפקיד, ולמפגש שיכול לתת חותמת סופית לשינוי שעובר על המועדון.

אך למרות השינוי, שם שיהיה לנצח חלק מההיסטוריה של המועדון הוא ליאו מסי, וצ'אבי נשאל על אפשרות שיחזור במסיבת העיתונאים והשיב: "מסי הרוויח את האפשרות שהדלתות לברצלונה יהיו פתוחות בפניו, כל עוד אני מאמן, אם הוא רוצה בכל יום לבוא לראות אימון או לדבר עם המאמן. למה שהוא עשה עבורנו אין מחיר, הוא הטוב בהיסטוריה, אבל כיום יש לו חוזה בפ.ס.ז'".

דבריו של צ'אבי מצטרפים לאלה של שחקן אחר ששיחק עם מסי, וחזר לאחרונה לברצלונה, דני אלבס: "אני לא חושב שהוא נהנה בפ.ס.ז', הוא לא במקום שלו. אני אגיד משהו שליאו תמיד אמר לי: 'לאיזה מקום טוב יותר אני יכול ללכת?'. והוכחתי את זה, אין יותר טוב מלשחק כאן. אני מקווה שיוכל לחזור".

ביום ראשון, ברצלונה תעלה לקלאסיקו נגד ריאל מדריד, מפגש שגם אם איבד מעט מזוהרו בשנה החולפת, הוא בוודאי מהגדולים ביותר שיש לכדורגל העולמי להציע. כשהיא במקום השלישי ורחוקה 15 נקודות מהבלאנקוס, בבארסה לא באמת יכולים לדבר על אליפות, אבל ניצחון על היריבה המושבעת ייתן טעם מתוק מאוד לעונה הזאת, וכמובן דחיפה במאבק על ליגת האלופות.

על פי התקשורת הספרדית, בבארסה רואים את המשחק מחר כ"הזדמנות לפרויקט של צ'אבי להוכיח שהוא יכול להתמודד עם הקבוצות הכי טובות בליגה", כאשר למאמן יש התלבטות אחת עיקרית לגבי ההרכב איתו הוא יעלה.

על פי ה'ספורט' הקטאלוני, סרחיו בוסקטס, פדרי, פראן טורס ופייר אמריק אובמיאנג בטוחים בהרכב, כאשר ההתבלטות העיקרית של המאמן היא בין גאבי לאוסמן דמבלה, כאשר הספרדי הצעיר שכבר הוכיח את עצמו העונה במשחקים גדולים, זוכה לעדיפות מסוימת.