"ענקית אירופאית" (GETTY) (צילום: ספורט 5)
"ענקית אירופאית" (GETTY) | צילום: ספורט 5

כנגד הסטטיסטיקה וכשהיא מתמודדת נגד פייבוריטית כבדה מאוד, ויאריאל הצליחה לעשות את העבודה הערב עם 0:3 ענק על יובנטוס בטורינו ו-1:4 בסיכום שני המשחקים. החבורה של אונאי אמרי ניצלה התפרקות מנטלית של הגברת הזקנה בחצי השני כדי לרשום ניצחון אדיר ועלייה לרבע הגמר של המפעל היוקרתי. בספרד, כמובן, התמוגגו מהניצחון.

"ויאריאל היא אחת מענקיות אירופה!", צעקה הכותרת במארקה, "ויאריאל לא רק עלתה לרבע הגמר, היא גם זרקה מהצוק את יובנטוס, שבזבזה 100 מיליון יורו כדי לזכות בליגת האלופות". במונדו דפורטיבו בחרו בכותרת אחרת: "ויאריאל מחצה את יובה!".

ג'רארד מורנו, חלוצה של ויאריאל, התייחס לניצחון ההיסטורי של הצהובים: "זה היה משחק קשה ושקול, אבל ברגע שעלינו ליתרון הרגשנו נינוחים מאוד". בקשר לפנדל שכבש הערב, אמר החלוץ: "החמצתי את הפנדל האחרון שבעטתי, אז קצת חששתי, אבל כל הקבוצה תמכה בי וידעתי שאצליח לכבוש".

מי שחגג הערב ציון דרך מיוחד היה מאמנם של הצהובים, שלראשונה בקריירה הצליח לנצח שלב נוקאאוט ולעלות לרבע הגמר. עד כה אמרי הגיע לשמינית הגמר שלוש פעמים (ולנסיה ופעמיים עם פ.ס.ז') ובכל אחת מהפעמים הוא סיים את דרכו וצפה בשאר המשחקים מהבית.