אווירת מלחמה (GETTY) (צילום: ספורט 5)
אווירת מלחמה (GETTY) | צילום: ספורט 5

כבר מהרגע הראשון, היה ברור כי הקרב בין סט. אטיין לאנז'ה יהיה מעניין, בין אם על הדשא או מחוצה לו. אחרי מופע אימים של הקהל הירוק שהוביל לדחיית ההתמודדות, שתי הקבוצות עלו על כר הדשא באיחור של שעה והציגו כדורגל נהדר.

עד הדקה ה-56, נראה היה כי החבורה של קלוד פואל מתפרקת לאור התצוגה האלימה של קהלה, כשישמעאל טראורה (28) ואנג'לו פולגיני (56) קבעו 0:2 מבטיח עבור האורחת. אך תגובה מהירה של וואבי ח'זרי בדקה ה-61 הותירה תקווה בליבם של המארחים.

אחרי דקות ארוכות של לחץ אדיר, היה זה בסופו של דבר מיקאל נאדה שנעץ את השוויון הדרמטי בדקה ה-93 והרים את הקהל המקומי לעננים. אנז'ה הרביעית מאבדת נקודות שאמורות היו להיות בכיס שלה, כשסט. אטיין מרוויחה נקודה חשובה במיוחד במאבקי התחתית שלה, כשהיא כרגע במקום האחרון עם 5 נקודות בלבד.

אך אסור לשכוח את האירועים הקשים לפני פתיחת ההתמודדות. עם עשרות שוטרים שנמצאים על כר הדשא במשחק הביתי של סט. אטיין מול אנז'ה, פתיחת המשחק הערב, בפעם המי יודע כמה העונה בצרפת, נדחתה בשל החורים שנוצרו ברשתות השערים כתוצאה מהשלכת אבוקות של האוהדים בירוק.

אך האירוע הקשה הזה לא הגיע משום מקום. אוהדי סט. אטיין נתנו אתמול למאמן הקבוצה קלוד פואל, אולטימטום של 24 שעות לעזוב את תפקידו. הוא נשאר, ולכן הירוקים ביציע פוצצו את פתיחת המשחק.

אחד הדיווחים בצרפת מצביע על כך שמעבר לעובדה שרשתות השערים מחוררות, השופט קבע כי יש חשש לשלום השחקנים באווירה שנוצרה באצטדיון ולכן הוחלט להוריד את כולם לחדרי ההלבשה. שעה לאחר מכן, המשחק חודש.