(באדיבות ההתאחדות לכדורגל) (צילום: ספורט 5)
(באדיבות ההתאחדות לכדורגל) | צילום: ספורט 5

ביקור היסטורי: נשיא פיפ"א, ג'יאני אינפנטינו, נחת הבוקר (שני) בישראל, לביקור הראשון שלו בארץ מאז נבחר. את פניו קיבל בשדה התעופה יו״ר ההתאחדות לכדורגל אורן חסון. השניים המשיכו יחד לבית הנבחרות בשפיים, לפגישה אליה הצטרפו מנכ״ל ההתאחדות יוסי שרעבי, המשנה למנכ״ל רונן הרשקו, המנהל הטכני של הנבחרות הצעירות יילה חוס, המשנה למנהל הטכני בוני גינזבורג וגיא ענבר, אחראי קשרי ממשל בהתאחדות.

בפגישה שנמשכה כשעה הוצגו בפני אינפנטינו התוכניות האסטרטגיות של ההתאחדות לכדורגל והחזון לשנים הקרובות להמשך פיתוח הענף, תוך התמקדות בתשתיות, גידול מספר המשתתפים, בניית אקדמיות נוספות ומרכזי מצוינות, אימון, פיתוח צעירים וכדורגל נשים.

אינפנטינו אמר לאחר הפגישה: "אני שמח להיות בישראל והיתה לי שיחה נפלאה עם היו"ר אורן חסון והצוות הישראלי, שהציג בפני את החזון ואת האסטרטגיה לקדם את הכדורגל כאן לרמה הבאה ולהביא את בשורת המשחק לכל ילד וילדה. כדי להגיע לצמרת צריך להתחיל מהבסיס. החזון והאסטרטגיה כבר כאן, העבודה הקשה כבר החלה וזה זמן מעודד לכדורגל בישראל".

יו"ר ההתאחדות, אורן חסון, פתח בהוקרה לנשיא פיפ"א: "תודה על שמצאת את הזמן להגיע לכאן ולפגוש אותנו. תודה על התמיכה של פיפ"א לאורך כל הדרך וגם הבניין הזה כידוע לך, בית הנבחרות, נבנה בסיוע של פיפ"א. אני שמח על השיחה שלנו היום, ההתמקדות בדרכים בהן ניתן לקדם יחד את הכדורגל כאן והמחויבות שלך בהחלט מעודדת. פיפ"א סייעה לנו לא מעט ואני מקווה שנהנה מסיועה בפרויקטים השונים עליהם דיברנו. הנשיא הבטיח לנו בעבר כי יגיע לכאן עד סוף השנה והוא עמד במילתו. אני מקווה לביקורים נוספים שלו ושל אנשי פיפ"א לטובת המשך הפיתוח של הכדורגל הישראלי".