בשורה מהכדורגל האוסטרלי. הבוקר (רביעי) עשה הכדורגלן ג'וש קבאיו, לא שם מוכר כלל, צעד חשוב והודיע בסדרת ציוצים בחשבון הטוויטר שלו כי הוא גיי. קבאיו בן ה-21, שמשחק בקבוצת אדלייד, עשה בכך צעד חשוב לקראת העתיד - אז אולי לא נצטרך להתעסק בנטיות המיניות של שחקני כדורגל וספורטאים בכלל.

"אני כדורגלן - ואני גיי", כתב קבאיו. "כל מה שאני רוצה זה לשחק כדורגל ולקבל יחס שווה כמו כל השאר. אני יודע שיש שחקנים נוספים שעדיין שותקים ואני רוצה לעזור לשנות את זה. אני רוצה להראות שכולם מוזמנים למשחק הזה שנקרא כדורגל ויש להם את הזכות להיות פשוט הם". קבאיו פירסם גם וידאו תחת הכותרת "האמת של ג'וש".

 

 

"ככדורגלן גיי, הייתי צריך ללמוד לשים על עצמי ועל הרגשות שלי מסכות", המשיך קבאיו שהוא כעת הכדורגלן הגיי המוצהר היחיד בליגה. "כל מי שכבר ידעו עליי קיבלו אותי באהבה ותמכו בי כל יום ובכל צעד שעשיתי בדרך. אני רוצה להודות בעיקר למשפחה שלי ולחברים".

ג'וש קבאיו כדורגלן אוסטרלי יצא מהארון (צילום: AP)
"רוצה לשנות". קבאיו | צילום: AP

בשנת 2014 הצהיר הכדורגלן הגרמני תומאס היצלפרגר כי הוא גיי - אך הוא עשה זאת רק לאחר שפרש ממשחק פעיל. בשנת 2013 הצהיר הכדורגלן האמריקאי רובי רוג'רס כי הוא גיי בהודעת הפרישה שלו ושלושה חודשים לאחר מכן עשה קאמבק מרגש לכדורגל כשזכה בגביע האמריקאי עם קבוצת לוס אנג'לס גלאקסי.