(GETTY) (צילום: ספורט 5)
(GETTY) | צילום: ספורט 5
ויניסיוס וכרים בנזמה. שיתוף פעולה פנטסטי (GETTY) (צילום: ספורט 5)
ויניסיוס וכרים בנזמה. שיתוף פעולה פנטסטי (GETTY) | צילום: ספורט 5

אחרי שנים רבות בהן נחשב כ"הבטחה", אין עוררין כי ויניסיוס ג'וניור הפך העונה לאחד השחקנים הטובים בעולם. עם 10 שערים ושבעה בישולים בכל המסגרות, הברזילאי יודע כי בימים אלו הוא השם המדובר ביותר בבירת ספרד. בראיון מיוחד שערך בספרד, סיפר הקיצוני על היחסים עם קרלו אנצ'לוטי, שיתוף הפעולה עם כרים בנזמה, ברצלונה, גזענות והאפשרות לשיתוף פעולה עתידי עם קיליאן אמבפה וארלינג הולאנד.

על מאמנו: "לא רק אנצ'לוטי. זה כולם: סולארי, זידאן ועכשיו קרלו (אנצ'לוטי). איתו, יש לי יותר ביטחון, יותר דקות, יותר זמן לעשות את הדברים בצורה נכונה. גם שלוש שנים של אימונים ודקות משחק רבות עזרו לי מאוד. עכשיו אנצ'לוטי הגיע ונתן לי את הביטחון שהייתי צריך".

על השינוי שעבר: "היום אני בן 21, עד עכשיו הייתי צעיר יותר. כשהגעתי מברזיל הייתי בן 18, בקושי שיחקתי שנה בקבוצה בוגרת והגעתי לריאל מדריד - המועדון הגדול בעולם לצד שחקנים ענקים, ובאתי ללמוד. למדתי בשנים הללו ואמשיך ללמוד מיום ליום". הברזילאי הוסיף: "אני יודע מוכן מבחינה טכנית ופיזיולוגית. עם האמון של כולם, אני תמיד משחק טוב יותר".

הקיצוני התייחס לשיתוף הפעולה עם כרים בנזמה: "עכשיו אנחנו משחקים הרבה יותר ביחד. אנחנו תמיד יודעים מה השני עומד לעשות. כרים שחקן גדול, אני אוהב לשחק לצידו, הוא תמיד עוזר לי, אני רוצה להמשיך לשתף איתו פעולה ושתהיה לנו עונה נהדרת". כשנשאל בנוגע לאפשרות שייזכה בבאלון ד'אור, ויניסיוס המשיך להחמיא דווקא לחברו: "אני מקווה שכרים בנזמה יזכה".

על זכייתו של פדרי מברצלונה בתואר "נער הזהב": "כמובן שזה תואר שחשוב לשחקנים, הם מעניקים ביטחון. אבל אני חושב שעבודה קבוצתית ותארים קבוצתיים הם יותר חשובים מהאישיים. פדרי ראוי לתואר, הוא שיחק טוב מאוד בעונה שעברה ושותף בהמון משחקים. הוא שיחק עבור הנבחרת הלאומית של ספרד, בארסה, הנבחרת האולימפית. היתה לו עונה טובה מאוד. זה מגיע לו".

מול ברצלונה.
מול ברצלונה. "מפתיע כמה הם רחוקים מאיתנו" (GETTY) | צילום: ספורט 5

ויניסיוס סיפר על ההתמודדות עם הביקורת בנוגע ליכולת הכיבוש שלו: "חייתי עם זה, ואני חי עם זה עכשיו. רגוע מאוד, תמיד מפוקס. אנשים במועדון ובבית מראים לי שהם מבינים את מה שאני נותן עבור הקבוצה. אני לא חושב שאני השחקן הטוב ביותר עכשיו, ולא חשבתי שהייתי הגרוע ביותר לפני כן. אני תמיד רוצה להשתפר ולהיות טוב בעיני עצמי".

על מצבה של ברצלונה: "מפתיע כמה שהם רחוקים מאיתנו. אבל הם ישתפרו. הם החליפו מאמן עכשיו. אני חושב שהם יהיו טובים יותר עם צ'אבי, אבל אני מדבר רק על ריאל מדריד - לא על קבוצות אחרות".

ויניסיוס התייחס לכך שהיה קרוב בעבר לנחות במועדון הקטאלוני: "שני המועדונים רצו אותי והחלטתי ללכת לריאל מדריד בגלל הפרוייקט שהם בונים. חשבתי שזה הפרוייקט הטוב ביותר עבורי. תמיד אהבתי את ריאל מדריד, תמיד אהבתי את כריסטיאנו רונאלדו ואת כל השחקנים. בחרתי היטב ואני רוצה להישאר כאן להרבה זמן".

קילאן אמבפה. ישתף פעולה עם ויניסיוס? (GETTY) (צילום: ספורט 5)
קילאן אמבפה. ישתף פעולה עם ויניסיוס? (GETTY) | צילום: ספורט 5

על הקריאות הגזעניות שחטף מאוהדי ברצלונה: "עצוב מאוד שהדברים האלו קורים, אבל אני לא מייחס חשיבות לאנשים משוגעים. הובלתי 0:1 ונהנתי מהמשחק. אבל זה לא יכול לקרות יותר, חייבים לסיים את הגזענות".

כושרו הנוכחי של ויניסיוס הוביל ללא מעט שיחות ודיווחים בנוגע להארכת חוזהו בברנבאו, הברזילאי התייחס: "כל שחקן רוצה להיות פה להרבה זמן. אני בר מזל שאני במדריד שלוש שנים ואני רוצה להיות כאן עוד הרבה. אני רוצה קריירה כמו של כריסטיאנו רונאלדו, כמו של ראמוס, כמו של מרסלו. אני רוצה להיות כמוהם בריאל מדריד".

על האפשרות לשחק לצידו של קיליאן אמבפה: "הוא שחקן גדול. אבל בדומה לצ'אבי ופדרי, לא אתייחס לשחקנים מקבוצות אחרות". כשנשאל לגביי ההשוואה בין הצרפתי לבין ארלינג הולאנד, ענה: "שניהם ענקים. הייתי רוצה את שניהם איתי. הם יכולים לפתוח עידן חדש כמו מסי, רונאלדו או שחקנים אחרים בריאל".