ערב אמוציונלי מאוד עבר על ניית'ן אקה. בלם מנצ'סטר סיטי ונבחרת הולנד בן ה-26 עלה אתמול בהרכב קבוצתו למשחק ליגת האלופות מול ר.ב לייפציג, למרות שהוא יודע שאביו, מויסה, נמצא בבית החולים במצב קריטי. הבלם התכבד בכיבוש השער הראשון של קבוצתו בניצחון 3:6, מה שהפך גם לשערו הראשון אי פעם בליגת האלופות. אלא שכמה דקות לאחר מכן הוא קיבל בשורה קשה.

בהודעה שפרסם ברשתות החברתיות, הסביר אקה כי דקות לאחר כיבוש השער הודיעו לו כי אביו נפטר בבית החולים: "השבועות האחרונים היו הקשים ביותר בחיי", כתב אקה. "אבא שלי היה מאוד חולה וכבר לא היה כל טיפול אפשרי. הייתי בר מזל לקבל הרבה מאוד תמיכה ממשפחתי, ארוסתי וחבריי. אתמול, אחרי השבועות הקשים שעברתי, התכבדתי בכיבוש השער הראשון שלי בליגת האלופות, אלא שכמה דקות לאחר מכן אבי נפטר בבית החולים לצד אחי, ואימי".

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Nathan Aké (@nathanake)

 

אקה המשיך: "אולי זה מה שהיה אמור לקרות, לצפות בי משחק תמיד עשה אותי גאה ומאושר. אני יודע שאתה תמיד תהיה איתי, אתה תמיד תהיה בליבי והשער הזה היה בשבילך, אבא". חבריו לקבוצה הגיבו לבלם בתגובות תמיכה וחיזוק.

אקה התחיל את קריירת הבוגרים שלו בצ'לסי ולאחר עונות השאלה ברידינג ו-ווטפורד הוא עבר לבורנמות' במדיה שיחק 4 עונות. בשנה שעברה הוא עבר למנצ'סטר סיטי והעונה קונה אט אט את מקומו בהרכב. לשחקן 22 הופעות במדי נבחרת הולנד, במדיה כבש גם שני שערים.