מנסה להרגיע את הרוחות. קומאן (GETTY) (צילום: ספורט 5)
מנסה להרגיע את הרוחות. קומאן (GETTY) | צילום: ספורט 5
הציב תנאים לקומאן. לאפורטה (GETTY) (צילום: ספורט 5)
הציב תנאים לקומאן. לאפורטה (GETTY) | צילום: ספורט 5

אחרי שבחלון ההעברות איבדו את השחקן הגדול בהיסטוריה של המועדון, אי אפשר להגיד שהמצב בברצלונה התייצב ונרגע. בריאיון שנערך בהולנד לפני מספר ימים חשף רונאלד קומאן שהיחסים בינו לבין נשיא המועדון, ז'ואן לאפורטה, לא בשיאם בלשון המעטה. היום (שני), המאמן ניסה להרגיע את הרוחות במסיבת עיתונאים לפני משחקה של הקבוצה נגד באיירן מינכן.

"היחסים שלי עם לאפורטה מצויינים", הוא הסביר, "היו דברים קטנים שדיברנו עליהם, אבל כולנו רוצים את טובת המועדון". שינוי גישתו של המאמן הגיעה ככל הנראה לאחר שהתקבל דיווח של מרקל יורנטה, כתב ה"מונדו דפורטיבו", לפיו הנשיא לא אהב בכלל את הדברים שאמר ההולנדי לתקשורת במדינתו.

כזכור, לפני מספר ימים ביקר המאמן את הנשיא בראיון שערך בהולנד: "אמנם היחסים שלנו השתפרו. אבל... בשבוע שעבר קרה משהו שלדעתי לא אמור לקרות. הוא רמז שלמאמן אין את מלוא הכח. הוא דיבר קצת יותר מדי". הוא התייחס כמובן לפרסומים ב"ספורט" בשבוע שעבר שדיווחו כי הנהלת המועדון שוקלת להאריך את חוזהו של קומאן בתנאים מסויימים: מעבר לניצחונות וזכייה בתארים, דבר מובן מאליו במועדון בסדר גודל כזה, לאפורטה דורש מקומאן לדבוק במערך ה-4-3-3 הקלאסי של ברצלונה.

קומאן יצטרך לתת לו יותר דקות. פוץ' (GETTY) (צילום: ספורט 5)
קומאן יצטרך לתת לו יותר דקות. פוץ' (GETTY) | צילום: ספורט 5

בנוסף, ההנהלה דורשת לדבוק בקידום השחקנים הצעירים. לפי הדיווחים, יש דגש מיוחד על ריקי פוץ' הצעיר, לו קומאן לא נותן מספיק קרדיט לפי דעת הקהל ועכשיו מתברר גם לפי דעתו של לאפורטה. "אני גם חושב שיש דברים שאפשר להגיד באופן פרטי. אני כן אוהב שהנשיא מחויב ושואל שאלות. אבל זה לא צריך להיות בתקשורת, זאת הבעיה".

יהיה מעניין לראות האם דבריו של המאמן ההולנדי יגרמו ללאפורטה לשכוח מהטענות שהטיח כלפיו ממש לפני כמה ימים ובכך לצאת לדרך חדשה.