"ניסו להרוג את המשחק" (GETTY) (צילום: ספורט 5)
"ניסו להרוג את המשחק" (GETTY) | צילום: ספורט 5
"אמר שריאל תשרוד רק עם הסופרליג ואז מנסה להחתים את אמבפה" (GETTY) | צילום: ספורט 5

כמעט חצי שנה חלפה מאז שסערת הסופרליג נכנסה אל חיינו, כשהיה נדמה שעולם הכדורגל העולמי הולך לעבר שינוי מהפכני במיוחד. אלא שבמהרה הובן שלא כך המצב, ומרבית הקבוצות ירדו מהעץ אל מול האיומים הגדולים מצד אופ"א. אלא ששלוש קבוצות שעדיין דבקות בתכנית - ברצלונה, ריאל מדריד ויובנטוס, וכעת הן סופגות אש מנשיא אופ"א, אלכסנדר צ'פרין.

"לא היה לי אכפת אם ברצלונה, ריאל מדריד ויובנטוס היו נוטשות", אמר צ'פרין בראיון בגרמניה, "זה מצחיק שהן רוצות ליצור תחרות חדשה ובאותו זמן לשחק בליגת האלופות בעונה הבאה. הן ניסו להרוג את הכדורגל".

"פלורנטינו פרס אמר שריאל מדריד יכולה לשרוד רק עם הסופרליג ואז מנסה להחתים את קיליאן אמבפה ב-180 מיליון יורו", המשיך נשיא אופ"א ושלח אצבע מאשימה במכוון לבעלי הבלאנקוס. עוד מוקדם לדעת כיצד תגמר הסאגה, אך אין ספק שהאיש החזק באופ"א לא מתכוון להניח לזה, ויהיה מסקרן לראות את ההתפתחויות בנושא בחודשים הקרובים, שעשויים להיות סוערים במיוחד.

כידוע, זו לא הסוגיה היחידה שצ'פרין מנסה להילחם בה, כשלאחרונה גוברים הקולות לערוך מונדיאל בכל שנתיים. "אופ"א וההתאחדוית העולמיות מחזיקות בחששות גדולים בקשר לתכנית הזו של פיפ"א", אמר צ'פרין בנושא לאחרונה. "בהתחשב בהשפעה העצומה שהמהלך יביא איתו על כל עולם הכדורגל, זו היתה הפתעה אדירה שפיפ"א דחפה את ההצעה הזו בקמפיין פומבי בזמן שהסוגיות האלה מעולם לא הוצגו מול ההתאחדויות עצמן, כמו גם מול הליגות, המועדונים, השחקנים, המאמנים וכל קהילת הכדורגל. זה הכרחי להדגיש את החששות המשותפים של כל עולם הכדורגל ביחס לאפקט שמונדיאל כל שנתיים יביא איתו על המשחקים הבינלאומיים ולוח השנה של העונה".