מחמאות אדירות (Getty) (צילום: ספורט 5)
מחמאות אדירות (Getty) | צילום: ספורט 5

ליאל עבדה לא עוצר. הישראלי בן ה-19 פתח היום (שבת), בהרכב סלטיק, וכבר אחרי 22 דקות השלים צמד נפלא נגד סט.מירן, בדרך ל-0:6 גדול של קבוצתו. זה ה-0:6 השני ברציפות של הירוקים-לבנים בליגה, והפעם, לעבדה היה חלק משמעותי מאוד בניצחון.

מאמן סלטיק, אנג' פוסטקוגלו, החמיא לישראלי בן ה-19: "הוא היה מבריק. זרקנו אותו למים העמוקים ומהמשחק הראשון הוא תמיד היה שחקן חיובי. הוא אוהב להיות אגרסיבי, ולפעמים כשאתה שחקן צעיר אתה מתבייש לעשות דברים כאלה, אבל לא הוא".

"היום הוא קיבל את הפרס על זה עם השערים", המשיך המאמן היווני. "כמו דייויד טרנבול. זה הדבר החשוב עבורנו - שאנחנו לא מסתמכים רק על שחקן או שניים עדי לכבוש, יש לנו כל מיני איומים וליאל הראה את זה".

באתר 'Celticway', עבדה קיבל את הציון 8 ונבחר למצטיין לצד דיוויד טרנבול שהשלים שלושער. "הישראלי הדגים סיומת יפה בדקה ה-17 ופתח את מסכת השערים. חמש דקות אחר כך, הוא השלים צמד. המסירה שלו גם הובילה גם לשער הרביעי במשחק. הוא מסוכן ומאיים, והוא מחזיר אותנו לימים של שחקני הכנף הגדולים. שחקני כנף שהיו מתענגים בלקחת את המגן שלהם לאחד על אחד על הקו".

ב'דיילי רקורד' הסקוטי, עבדה הוגדר כאחד משלוש נקודות האור הגדולות שסלטיק צריכה לקחת מהמשחק. 'No Abad record' הייתה הכותרת, ותחתיה נכתב: "קיוגו אמנם מקבל את מירב הכותרות מאז הגיע לקבוצה, אבל עבדה מרשים לא פחות. הישראלי הבינלאומי כבש צמד, ויכל לכבוש שני שערים נוספים לפחות. הוא היה כל כך ישיר וחד בכל פעם שהוא היה עם הכדור. הוא היה פשוט סיוט עבור סיינט מירן. בגיל 19, ברור שמדובר בפוטנציאל עצום, אבל הוא מספק את הסחורה כבר עכשיו".

הישראלי שכבר כבש צמד שערים באירופה, חגג היום צמד בכורה בפרמיירשיפ הסקוטית, השלים 90 דקות ועשה פשוט הכל על המגרש. הוא השלים 41 מסירות, בעט חמש פעמים לכיוון השער, מסר 7 מסירות מפתח, יצר שני מצבים גדולים, והשלים דריבל מוצלח אחד ותיקול מוצלח אחד.

בשבעה משחקים בסך הכל, בעונתו הראשונה מחוץ לישראל בגיל 19 בלבד, עבדה עד כה עונה לכל מי שהטיל ספק במעבר שלו. הישראלי כבר עם ארבעה שערים ושני בישולים בשני משחקיו הראשונים בקבוצה, ולא לחינם האוהדים הסקוטים פשוט מאוהבים.