רעידת האדמה בכדורגל העולמי קיבלה תוקף רשמי. ליאו מסי בן ה-34 קיים מסיבת עיתונאים מיוחדת, שבה דיבר לראשונה על הפרידה מהמועדון שבו גדל ושיחק לאורך כל הקריירה - ברצלונה.

מסי פתח את מסיבת העיתונאים בבכי ולא היה מסוגל לדבר. לאחר כמה דקות פתח ואמר: "אני אסיר תודה לכל חבריי לקבוצה אי פעם. אני מבטיח לכולם - אני עוד אחזור לברצלונה. המועדון הזה נתן לי כל כך הרבה כבוד. כל כך הרבה חוויות. כל כך הרבה דברים טובים קרו לי במועדון הזה. המועדון הזה גרם לי להיות מי שאני. היו לי רגעים קשים עם הפסדים במשחקים ובמשחקים על תארים - אבל לא לחזור לאימון בברצלונה או לקאמפ נואו - זה הרגע הקשה ביותר בקריירה שלי".

ליונל מסי (צילום: reuters)
מסי במסיבת העיתונאים | צילום: reuters

"אני אסיר תודה לאנשים שהיו איתי לאורך הדרך והראו לי את הדרך הנכונה. מעולם לא דמיינתי שזו הדרך שבה אפרד מברצלונה", המשיך הארגנטינאי. "דמיינתי את העזיבה שלי כאן מול אצטדיון מלא. שאוכל להגיד תודה לכולם כמו שצריך. אבל זה כבר לא יקרה. אני מודה על האהבה שקיבלתי מהקהל ומהאנשים במועדון לאורך השנים. מקווה שאוכל לחזור לכאן, לא משנה באיזה תפקיד".

מסי האשים את הנהלת הלה-ליגה בעובדה שהוא נאלץ לעזוב את המועדון: "אני עשיתי הכול כדי להמשיך במועדון, אבל חוקי הלה-ליגה הם האשמים שאני לא ממשיך כאן. נכון, בשנה שעברה לא רציתי להישאר ואמרתי את זה, אבל הקיץ מאוד רציתי להישאר וזה לא התאפשר".

ליונל מסי (צילום: reuters)
מסי במסיבת העיתונאים | צילום: reuters

לגבי המקום שבו ישחק בעונה הבאה אמר: "פ.ס.ז' זו אופציה אחת למקום שבו אני יכול לשחק בעונה הבאה, אבל אני לא יכול לאשר ששם אשחק. יש הרבה מועדונים שהציעו הצעות והרבה מקומות בהם אני יכול לשחק, אבל אני עדיין לא יודע איפה אשחק בעונה הבאה. זו תמיד הייתה בדיחה ביני לבין ניימאר שאבוא לשחק איתו בפ.ס.ז' - פתאום זה אפשרי".

על איך הרגיש כשהגיעו אליו החדשות שהוא נאלץ לעזוב את המועדון אמר: "כשהגיעו החדשות שאני לא ממשיך - הדם שלי קפא. אני עדיין מנסה לעכל את זה. אני שמח שאני לפחות ממשיך לשחק כדורגל, שזה הדבר שאני הכי אוהב בעולם. אני והמשפחה שלי נתמודד עם הפרידה הזו".

הוא נשאל איך זה שהוא לא נלחם בשולחן המשא ומתן כמו שהוא נלחם על המגרש? "המועדון פשוט לא יכול היה לעמוד בחוזה שלי מהבחינה הכלכלית, גם אם הייתי מקצץ. החוב של המועדון גדול מדי. אני מאוד רוצה להמשיך ולשחק ברמות הגבוהות. עשיתי הכול כדי להישאר, אבל זה לא היה מספיק".

ליונל מסי פורש מקבוצת ברצלונה (צילום: AP)
מסי נפרד בדמעות | צילום: AP

המועדון עצמו מסר את ההודעה כבר ביום חמישי, אך לא בשל חוסר שביעות מהשחקן או אי הצלחה להגיע לחוזה חדש - אלא בגלל הבעיות הכלכליות הקשות של המועדון. נשיא המועדון, חואן לאפורטה, האשים בחובות את ההנהלה הקודמת ואת הנהלת הליגה הספרדית עצמה.

שחקן ברצלונה ליאו מסי (צילום: רויטרס)
מסי. עוזב את ברצלונה לראשונה | צילום: רויטרס

ליאו מסי שבר בברצלונה כמעט כל שיא מועדון אפשרי, וגם לא מעט שיאים בעולם הכדורגל הכללי. הנה כמה מהבולטים שבהם: מסי, שזכה 6 פעמים בכדור הזהב, הוא השחקן היחיד שזכה בכדור הזהב, שחקן השנה של פיפ"א, מלך השערים של אירופה ונעל הזהב באותה עונה (2009/10). מסי הוא מלך שערי ברצלונה בכל הזמנים עם 672 שערים, והוא כמובן גם מלך ההופעות בקבוצה עם 778 כאלה.

מסי זכה במדי ברצלונה ב-10 אליפויות, 6 גביעים, 3 פעמים בגביע העולם למועדונים ו-4 פעמים בתואר החשוב באירופה - ליגת האלופות.

השמועות על היעד הבא

לפי דיווחים ברחבי אירופה, מסי כבר כמעט סגור בפ.ס.ז' והוא אף אמור להגיע ב-24 השעות הקרובות לבדיקות רפואיות במועדון. בנוסף, דווח כי הקבוצה הצרפתית כבר שכרה את מגדל אייפל ב-10 באוגוסט בכדי להציג את השחקן בצורה כי מרשימה שיש. עוד קבוצות שהוזכרו כמועמדות לקלוט את הכוכב: איחוד עם מאמנו בעבר פפ גווארדיולה במנצ'סטר סיטי ואפילו הישארות בספרד ומעבר לאחת היריבות הגדולות של ברצלונה - אתלטיקו מדריד.