לילה מטורף. יוזמת הסופרליג, שיצאה לדרך בראשון בלילה, החזיקה מעמד קרוב ל-48 שעות - עד שהאיומים של אופ"א, הממשלות, השחקנים והאוהדים חילחלו לראשי הקבוצות. כל הקבוצות האנגליות פרשו מהמפעל בזו אחר זו וכמובן ששאר הקבוצות צפויות לעשות כמוהן בזמן הקרוב. אז במקום סופרליג על המגרש, החלטנו לדרג את הודעות הפרישה של הקבוצות - שהיו רחוקות מלהיות גנריות.

5. ליברפול

אלופת אנגליה הוציאה את הודעת הפרישה המאכזבת ביותר. כפי שהיה ברור עם הקמת היוזמה, גם לפי הודעת הפרישה ברור שכל מה שמעניין את המועדון הוא דבר אחד - הכסף. ההודעה התייחסה כמעט אך ורק לעניינים כלכליים והאוהדים הנאמנים של המועדון הזה לא הוזכרו.

יורגן קלופ (צילום: שי פרנקו, רויטרס)
מאמן הקבוצה, יורגן קלופ | צילום: שי פרנקו, רויטרס

ההודעה: "מועדון הכדורגל ליברפול מבקש להודיע כי המעורבות שלנו בתוכניות הקמת הסופרליג הופסקה. בימים האחרונים קיבל המועדון מסרים מכמה בעלי מניות מרכזיים, באנגליה ומחוצה לה, ואנחנו רוצים להודות להם על התרומה הנדיבה שלהם".

4. מנצ'סטר יונייטד

השדים האדומים, שנמצאים השנה במאבק האליפות, לא ירצו לזכור את הלילה הזה. שמועות על התפטרות המנכ"ל אד וודוורד, שגרמו למועדון להוציא הודעת הכחשה מוקדמת, כנראה גרמו לדובר לא להתאמץ עם הודעת הפרישה מהסופרליג.

שחקני מנצ'סטר יונייטד (צילום: שי פרנקו, רויטרס)
שחקני יונייטד. לא יחגגו בסופרליג | צילום: שי פרנקו, רויטרס

ההודעה עסקה, איך לא, בבעלי המניות: "מנצ'סטר יונייטד לא תשתתף בסופרליג. הקשבנו לממשלת בריטניה, לאוהדים ולבעלי המניות המרכזיים. אנחנו נישאר נאמנים לעבודה עם גורמים אחרים בענף כדי להגיע לפתרונות ארוכי טווח שיפתרו את האתגרים שצופן בחובו העתיד".

3. מנצ'סטר סיטי

האלופה האנגלית שבדרך קיבלה את המקום על הפודיום בעיקר בזכות העובדה שהייתה הראשונה לעשות את הצעד האמיץ ולפרוש מהמפעל. אגב, בשניות שאחרי פרסום ההודעה הרשמית - אתר הקבוצה קרס בגלל לחץ הגולשים שנכנסו לקרוא את הידיעה הדרמטית.

מנצ'סטר סיטי (צילום: שי פרנקו, רויטרס)
מנצ'סטר סיטי | צילום: שי פרנקו, רויטרס

ההודעה: "הנהלת מועדון הכדורגל של מנצ'סטר סיטי מודיע כי הוא העביר החלטה על פרישה מהקמת מפעל הסופרליג החדש". היה קצר, היה נעים.

2. טוטנהאם

הקבוצה, שהספיקה לפטר את המאמן ז'וזה מוריניו בין הקמת הסופרליג לקריסתה, הוציאה הודעה הרבה יותר מעניינת, בעיקר בזכות הפנייה הנרגשת של היו"ר דניאל לוי לאוהדים שגם היא עסקה, איך לא, בצד הכלכלי של העסקה: "אנחנו מתחרטים על הצער שגרמנו עם ההצעה על הקמת הסופרליג. חשבנו שחשוב שמועדון כמו שלנו יהיה שותף לגוף שאמור לשפר את מצב המועדון כלכלית. אנחנו מודים לאוהדים שהביעו את דעתם על המפעל החדש".

ז'וזה מוריניו (צילום: שי פרנקו, רויטרס)
מוריניו. פוטר לפני הודעת הפרישה | צילום: שי פרנקו, רויטרס

1. ארסנל

מדהים להגיד את זה, אבל ארסנל כובשת את הפסגה! נכון, זה לא על המגרש, אבל גם זה משהו עבור האוהדים שלא בדיוק רגילים להצלחות בשנים האחרונות. בהודעת הפרישה מהסופרליג התייחס המועדון לאוהדים ועשה את הדבר הקשה ביותר לבן-אנוש: התנצל!

החלקים המרכזיים בהודעה: "מכתב פתוח לאוהדים שלנו. הימים האחרונים הראו את עומק הרגשות שיש לאוהדים שלנו ברחבי העולם למועדון הענק שאנחנו אוהבים. לא היינו צריכים תזכורת לרגשות האלה, אבל התגובה של האוהדים בימים האחרונים גרמה לנו להתבונן פנימה ולחשוב עמוק. לא הייתה לנו שום כוונה לגרום למישהו מצוקה, אך בכל זאת - כשההזמנה להצטרף לסופרליג הגיעה, לא רצינו להישאר מאחורה ולסכן את העתיד של ארסנל".

"הקשבנו לאוהדים בכל רחבי עולם הכדורגל והבנו שאנחנו צריכים לפרוש מהסופרליג. עשינו טעות ואנחנו מתנצלים עליה. אנחנו יודעים שייקח זמן להחזיר את האמון שלכם בנו, אבל חשוב לנו שתבינו שההחלטה להצטרף לליגה החדשה נבעה רק מהמחשבה להגן על ארסנל, המועדון שאתם אוהבים, ולתמוך במשחק דרך יציבות כלכלית. על החתום, הנהלת ארסנל". מרגש.

אז אולי לא קיבלנו סופרליג, אבל בהחלט קיבלנו שיעור בתקשורת.