ליגיונר נולד. דור פרץ, קשר נבחרת ישראל ומכבי תל אביב, חתם רשמית בשורות ונציה, העולה החדשה לסריה א', וצפוי להפוך לישראלי השלישי בלבד שמשחק בליגה האיטלקית הבכירה. הקדימו אותו טל בנין (ברשיה) וערן זהבי (פאלרמו).

לפי הדיווחים, הקשר בן ה-26 חתם לשלוש עונות, במהלכן צפוי להרוויח כ-700 אלף יורו לעונה, לא כולל בונוסים. מכיוון שסיים את חוזהו במכבי ת"א, הקבוצה בה גדל ושיחק לכל אורך הקריירה למעט חצי עונת השאלה בהפועל חיפה, הוא עובר לקבוצה האיטלקית ללא תמורה. הוא זכה עם הצהובים ב-3 אליפויות ובגביע המדינה.

ונציה מועדון כדורגל ליגה איטלקית (צילום: getty images)
ונציה בחגיגות עליית הליגה | צילום: getty images

"הגיע זמני להמשיך את מסע ההתקדמות שלי אל מעבר לים", אמר פרץ לאתר מכבי ת"א אחרי החתימה. "בגיל 14 הגעתי למכבי ת״א או כפי שאני מרגיש אל הבית השני שלי. עכשיו הגיע זמני להמשיך את מסע ההתקדמות שלי אל מעבר לים, לעבר חלומות ושאיפות שהיו שם עוד שהייתי ילד קטן".

את העונה החולפת סיימה ונציה רק במקום ה-5 בסריה ב', אך עלתה לליגה הבכירה לאחר שעברה בפלייאוף את צ'יטאדלה, לצ'ה וקייבו בפלייאוף. הפעם האחרונה שבה הקבוצה מעיר התעלות הייתה בליגה הבכירה הייתה אי ש בעונת 2001/02.

ההישג הגדול של ונציה הוא זכיה בגביע האיטלקי אי שם בימי מלחמת העולם השניה, ב-1941. את מרבית שנותיה מעבירה הקבוצה בליגות השניה והשלישית, והעונה הבאה בליגה הבכירה תהיה ה-13 שלה אי פעם. מכיוון שאצטדיונה הביתי לא מאושר לליגה הבכירה, צפויה ונציה לארח את משחקיה באצטדיון בטריאסטה (21,000 מושבים) שמרוחק כ-160 ק"מ מוונציה. מאמן הקבוצה הוא פאולו זאנטי בן ה-38, ששיחק כל חייו בליגה האיטלקית, וזו בסך הכל עונת האימון הרביעית שלו.