אגדה שהייתה באמת. רוסי (GETTYIMAGES) (צילום: ספורט 5)
אגדה שהייתה באמת. רוסי (GETTYIMAGES) | צילום: ספורט 5

שנת 2020 ממשיכה לגבות אגדות. אחרי לכתם של קובי בראיינט ושל דייגו ארמנדו מראדונה, הבוקר (חמישי) עולם הספורט נאלץ להיפרד מעוד שם בלתי-נשכח: פאולו רוסי, חלוצה האגדי של נבחרת איטליה ומי שהוביל אותה לזכיה במונדיאל 1982, הלך לעולמו בגיל 64 בלבד.

סיבת מותו של פאולו רוסי לא צוינה בכלי התקשורת בארץ המגף, אבל רעייתו, פדריקה קאפלטי, אישרה את החדשות העצובות באמצעות פוסט ברשת החברתית. "לעולם לא יהיה עוד אחד כמוך. ייחודי ומיוחד. אחריך - פשוט כלום...", כך כתבה.

פאולו רוסי לבש לאורך הקריירה את המדים של יובנטוס, קומו, ויצ'נזה, פרוג'יה, מילאן והלאס ורונה, אבל הוא זכור בעיקר בזכות אותה הופעה הירואית בגביע העולם של 1982 בספרד. רוסי כבש שלושער בלתי נשכח לרשת של ברזיל בשלב הבתים השני, הוסיף צמד בחצי הגמר מול פולין וכבש גם ב-1:3 בגמר על מערב גרמניה. הוא סיים את הטורניר עם שישה כיבושים, שהפכו אותו למלך השערים - וזיכו אותו בהמשך גם ב"כדור הזהב".

מלבד הזכיה בגביע העולם עם הנבחרת, לרוסי שתי אליפויות עם יובנטוס, הנפה אחת של גביע אירופה לאלופות, עוד אחת של גביע אירופה למחזיקות גביע (עליו השלום), זכיה אחת בסופרקאפ האירופי ואחת אחרת בגביע האיטלקי. בנבחרת איטליה היו לו 20 שערים ב-48 הופעות בסך הכל. אגב, הוא זומן לסגל גם לקראת מונדיאל 1986, אבל שם לא זכה לערוך הופעה. בשנים האחרונות הוא שימש פרשן בכמה כלי תקשורת במולדתו.