(באדיבות נבחרת ישראל) (צילום: ספורט 5)
(באדיבות נבחרת ישראל) | צילום: ספורט 5
יקדימו את הנסיעה לצ'כיה? (באדיבות נבחרת ישראל) (צילום: ספורט 5)
יקדימו את הנסיעה לצ'כיה? (באדיבות נבחרת ישראל) | צילום: ספורט 5

בצל ההידבקות של מואנס דאבור בנגיף הקורונה, כניסתו של ביברס נאתכו לבידוד בשל הקרבה לחלוץ והמסר הברור של שרן ייני במסיבת העיתונאים ("עדיף לוותר על משחקים כאלה"), נבחרת ישראל הייתה אמור להתארח הערב למשחק ידידות בנורבגיה, אך שעות ספורות לפני שריקת הפתיחה, הרשויות במדינה הסקנדיבית החליטו: המשחק מבוטל.

בהתאחדות ציינו שלעצם ההידבקות של החלוץ הישראלי אין שום קשר להחלטה, אלא שמצב התחלואה בנורבגיה החמיר ומשרד הבריאות המקומי הרחיב את ההגבלות, תוך שהורה על סגר משעות הערב המאוחרות. כעת במשלחת הישראלית בודקים אפשרות להקדים את הנסיעה לצ'כיה.

על אף האמור, דווקא בתקשורת הנורבגית כן דיברו על הסיכון במפגש עם נבחרת ישראל. במשרד הבריאות המקומי חוששים מהסיכון שבמפגש עם השחקנים הישראליים, אשר נחשפו לנגיף, ולכן המליצו על ביטול המשחק. למרות זאת, נבחרת ישראל כן קיבלה אישור לקיים אימון בערב.

שחקני הנבחרת שקיבלו את ההחלטה על ביטול המשחק בעת ארוחת הצהריים ולפני המנוחה בחדרים הגיבו להחלטה: "אם מואנס דאבור לא היה חיובי, המשחק היה מתקיים. החשש בנורבגיה הוא שעוד כמה שחקנים נדבקו אך טרם נתגלו בבדיקות הקורונה שנעשו". גם אופ"א תדרוש הסברים: "עיקרון הפייר-פליי מול נבחרות אחרות שכן משחקות, חייב להישמר".

קודם להודעה, ההתאחדות הצליחה לאשר את השתתפותו של נאתכו, לאחר שנכנס לבידוד, אך לאחר דיונים וחקירה מעמיקה בשיתוף פעולה עם השלטונות הנורבגים, הוחלט כי המגע שלו עם מואנס דאבור אינו מצריך בידוד.

מי שזומן במקומו של דאבור הוא אוסמה חלאיילה. חלוצה של בני סכנין עבר בדיקת קורונה, והוא בכל מקרה אמור לפגוש את הנבחרת רק לצ'כיה כדי להצטרף לחבריו.

נאתכו ישחק. (באדיבות נבחרת ישראל) (צילום: ספורט 5)
נאתכו ישחק. (באדיבות נבחרת ישראל) | צילום: ספורט 5