(getty) (צילום: ספורט 5)
(getty) | צילום: ספורט 5
"שחררו אותי - או שאנקוט בשביתה איטלקית". זהבי (getty) | צילום: ספורט 5

יש לא מעט סיפורים בקיץ הזה בכדורגל הישראלי, אבל אין ספק שהסיפור המעניין ביותר נוגע לעתידו של כדורגלן אחד: ערן זהבי. לא מעט ספקולציות נזרקו בשמו, הרבה שמות של קבוצות שאולי יהיו מחוז חפצו (פנרבחצ'ה, בשיקטאש, בשאקשהיר, כמובן מכבי ת"א שתמיד מרחפת ברקע) עלו לאוויר ונחתו באותה המהירות.

עם זאת, הבוקר (שלישי) הסאגה קיבלה תפנית: זהבי סיכם עקרונית לשנתיים בשורות PSV איינדהובן ההולנדית. החלוץ צפוי לחתום על החוזה בקרוב, וירוויח מיליון וחצי יורו לעונה - ייתכן ושכרו יגיע גם ל-2 מיליון, במידה ויבקיע מעל 20 שערים. 

מאמן הקבוצה, רוג'ר שמידט, מכיר את זהבי מהליגה הסינית (אימן את בייג'ין גואן) וכבר יצר קשר עם החלוץ. התחנה הבאה תהיה הסיכום עם קבוצתו הנוכחית, גוואנגז'ו R&F, שעדיין לא שחררה אותו. זהבי צפוי ללבוש את החולצה מס' 16, אותה לבש בימיו בהפועל ת"א.

PSV סיימה רביעית את העונה שעברה בהולנד (עונה שנעצרה בשל התפרצות נגיף הקורונה במדינה), ותשחק בעונה הקרובה בליגה האירופית. המועדון, שהוקם לפני 107 שנים, הוא אחד ממועדוני הפאר של הולנד עם לא פחות מ-24 אליפויות, תשעה גביעים וזכייה אחת בגביע אירופה לאלופות ובגביע אופ"א. הקבוצה מכילה מספר שמות מעניינים, כולל החלוץ דוניאל מאלן - שנחשב לאחד משחקני העתיד של הכדורגל ההולנדי.

זהבי בעצמו נשאר קורקטי, שומר את הקלפים קרוב לחזה. מי שמנסה מעט להסיר את הערפל סביב מצבו של החלוץ היא התקשורת הסינית, שהבוקר (שלישי) פרסמה כתבה די נרחבת ומעניינת במיוחד על החלוץ של גוואנגז'ו R&F, שעדיין נמצא תחת חוזה, אבל מנסה בכל כוחו להשתחרר ממנו.

ע"פ הכתבה (הביקורתית למדי) שהתפרסמה ב"ניו אקספרס ניוז" הסיני, זהבי השתכנע אחרי המחזור השביעי שאין סיכוי ל-R&F לסיים בין ארבע הראשונות, ודרש לעזוב - עד כדי כך, שאף איים בשביתה איטלקית (משמע - התנהלות פאסיבית באימונים ובמשחקים), אם זו לא תסכים לשחרר אותו - ועל כן, "נכנעה" בסופו של דבר והסכימה שיעזוב. דרישה נוספת מצידו של זהבי, כפי שהתפרסמה בכתבה, היתה לקבל את מלוא שכרו (האסטרונומי) עד סוף השנה הנוכחית (כלומר ה-31 בדצמבר 2020), גם אם יחתום בקבוצה אחרת.

לאן פניו מועדות? זהבי (getty) (צילום: ספורט 5)
לאן פניו מועדות? זהבי (getty) | צילום: ספורט 5

סאגת זהבי החלה לפני כחודש, כאשר שמו של חלוץ הנבחרת וגוואנגז'ו נקשר עם פנרבחצ'ה. לאחר פתיחת העונה החלשה של הקבוצה הסינית, והעובדה כי בשנים האחרונות היא מדשדשת (למרות נתוני ההבקעה הכמעט דמיוניים של זהבי בקבוצה), הישראלי סימן את דרכו לעבר אתגר חדש.

כזכור, כבר בינואר האחרון הוא היה קרוב מאוד למעבר דרמטי לטוטנהאם האנגלית (אותו אישר בראיון ל"ראשון לכל כדור"), אך ההעברה נעצרה בשל סגירת חלון ההעברות באנגליה. האפשרות כי זהבי יעבור לפנר הודהדה אפילו ברשתות החברתיות, כאשר הצהיר ש"חצי מיליון תגובות יגרמו לו לעבור". בינתיים, לא ברור היכן תהיה התחנה הבאה של "האקדוחן", אבל ככל הנראה - תהיה קבוצה אחרת.

רונן קצב, סוכנו של זהבי, אמר בתגובה: "מביך בעיני הקלות שבה אנשים מטילים ספק במקצוענות של שחקן ששם מעל מאה שערים בקבוצה, שבר כל שיא אפשרי, שימש דוגמא מושלמת לאיך צריך להתנהל ואף הביא איתו את מאמן הכושר של הנבחרת כדי לשפר את עצמו גם בסין הרחוקה. הרבה יותר מביך בעיני, איך התקשורת הישראלית, שיודעת בדיוק באיזה מקצוען מדובר, מעתיקה ומדביקה כל שטות שיוצאת בחו"ל. מצורף לתזכורת הפרס על הבקעת 100 השערים".

מקורביו של זהבי הוסיפו: "להגיד עליו שהוא חמדן זה בזוי. היו לו הצעות ביותר כסף מקבוצות בסין והוא נשאר כי כיבד את החוזה עליו חתם. ההמצאות על המשפחה ועליו הן כדי לשקר לאוהדים שאוהבים ומעריכים אותו. ערן מתרכז ביעד הבא".