לאחר עיכוב של שבועות ארוכים בגלל מגפת הקורונה, הליגה הבכירה בדרום קוריאה חזרה לפעילות ב-8 במאי, אך כרגע עדיין ללא קהל עד להפחתה משמעותית של הסיכון להידבקות בנגיף. לשחק מול יציעים ריקים זה דבר שאף ספורטאי לא אוהב וכמה מועדונים ניסו בכל זאת לספק אווירה והציבו בכיסאות הריקים שלטי עידוד ענקיים או תמונות של אוהדים. אחד מהם הוא סיאול FC רק שבמקרה שלו הוצבו בובות שהתגלו כבובות מין, מה שעורר סערה וגרר התנצלות של הקבוצה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

במהלך משחק ביתי אמש נגד קבוצת גוואנז'ו, במסגרת הליגה הדרום קוריאנית, הציב המועדון בובות ביציעים הריקים שידמו קהל. מהר מאוד התחילו להגיע התגובות שהפנו את תשומת הלב של אנשי הקבוצה לכך שמדובר בבובות מין שלבושות בחולצות ממותגות של חברת צעצועי מין.

"האוהדות" ביציעים (צילום: AP)
"האוהדות" החדשות | צילום: AP

קבוצת הכדורגל פרסמה התנצלות שבה הביעה "חרטה כנה" על הנעשה. במועדון התעקשו על כך שהם התכוונו להשתמש בבובות רגילות ולא בבובות מין, כדי לדרבן את השחקנים.

בקבוצה טענו כי החברה שייצרה את הבובות, "דלקום", הדגישה שלא מדובר בצעצועי מין, אבל ככל הנראה היא עשתה שימוש חוזר בבובות שסיפקה בעבר לחברה אחרת, שהתגלתה כמותג צעצועי מין.

עם זאת, במועדון לא התייחסו ישירות לביקורת על כך שבחרו מראש לעבוד עם "דלקום", שמייצרת בובות מין, על פי אתר החברה, וגם לא לעובדה שכמעט כל הבובות שהוצבו באצטדיון היו של נשים.

אחד "האוהדים" (צילום: AP)
אחד "האוהדים" | צילום: AP

הבובות מעוררות המחלוקת תועדו כשהן אוחזות בכרזות המפרסמות את "דלקום" ואת חלק מהדגמים שלה. גורם בעיריית סיאול מתח ביקורת על התנהלות הקבוצה ואמר כי הם לא ביצעו בדיקת רקע על "דלקום", ולא הבינו את קו עבודתם.

בהודעה נוספת של הקבוצה נכתב: "אנו רוצים להתנצל שוב בפני כל מי שאוהב ותומך במועדון. נקיים דיונים נוספים בשאלה כיצד נוכל למנוע בעיות דומות בעתיד".