האוהדים רוצים לחגוג עם הקבוצה שלהם. המשפט הזה נכון בכל העולם – ולא משנה אם יש איזו מגפה שמשתוללת בכל העולם. אחרי ניצחונות, זכייה בתארים ולפעמים אפילו הפסדים – האוהדים רק רוצים לראות את השחקנים אותם הם מעריצים ולהריע להם. הבעיה שמגפה אכן משתוללת בעולם ורוב המדינות אוסרות התקהלות וכניסה של אוהדים למגרשים. אז מה האוהדים עושים? בואו נראה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

ליברפול – האוהדים חוגגים, המועדון מגנה

קבוצת הכדורגל של ליברפול זכתה באליפות ראשונה מזה 30 שנה ביום חמישי האחרון. בשביל מועדון שאוהדיו נחשבים אמוציונליים בכל מקרה – זה אירוע שהיה ברור שלא יעבור ללא חגיגות. כבר בדקות שאחרי הזכייה הרשמית (שהתבררה בכלל בלי משחק של ליברפול אלא הפסד של מנצ'סטר סיטי) התמלאו רחובות העיר באוהדים חוגגים שהדליקו אבוקות, הפריחו זיקוקים ובעיקר עברו על כל הגבלה של שמירת מרחק בימי הקורונה.

ביום ראשון הוציא מועדון הכדורגל של ליברפול הודעה רשמית בה הוא מתנער מהחגיגות: "התנהגות האוהדים לא מקובלת", נכתב. מפקד המשטרה המקומית אף הוסיף: "ההתנהגות הזו לא רק שהייתה לא אחראית, אלא אפילו פלילית". אבל התמונות מהחגיגות בלתי נשכחות.

בלגרד – הכניסה למגרשים מותרת, האוהדים חוגגים

סרביה, כמו מדינות נוספות במזרח אירופה, עדיין מאשרת כניסת קהל למגרשי הכדורגל – מה שנתן לאוהדי פרטיזן בלגרד ו-וויבודינה את האפשרות לחגוג עם קבוצתם בגמר הגביע שהתקיים ביום רביעי האחרון. במדינה כ-14 אלף מקרי קורונה עד כה ו-270 מתים, מה שבעיני נשיא המדינה מצדיק שהדרך שלו היא הנכונה.

כפי שנראה במקרה הבא שנציג – לא בטוח שהדרך הזו, של סנקציות מינימאליות, היא הצודקת.

טורניר אדריה – 5 ספורטאים נדבקו, כולל הטניסאי מספר 1 בעולם
"שיא הטמטום", "טורניר קורונה הפתוח 2020" – אלה רק חלק מהכותרות שקיבל הטורניר אותו ארגן נובאק ג'וקוביץ', הטניסאי מספר 1 בעולם, אחרי שהתברר כי הוא ועוד 4 ספורטאים נוספים נדבקו במהלכו בקורונה.

סרדן ג'וקוביץ' (במרכז)
ג'וקוביץ' עם הוריו במהלך הטורניר | צילום: reuters

ג'וקוביץ' מיהר להתנצל, הוריו הספיקו להאשים את גריגור דימיטרוב, הטניסאי הראשון שנדבק, בכך שהוא זה שהביא איתו את הווירוס מבולגריה והאוהדים איבדו הרבה מההערכה הרבה שהייתה להם כלפי הטניסאי הבכיר ולדאוג שמה הטורנירים הרשמיים יבוטלו.

נאפולי – ארגן הבריאות העולמי יצא בביקורת נגד האוהדים

עוד קבוצה שזכתה לאחרונה בתואר אחרי תקופה ארוכה היא נאפולי באיטליה, שזכתה בגביע המקומי לראשונה מאז 2014 ועשתה את זה עם ניצחון בגמר על כריסטיאנו רונאלדו ויובנטוס. האוהדים, כמובן, לא נשארו אדישים ויצאו לחגוג ברחובות – בניגוד להנחיות במדינה.


הדבר גרר ביקורת מלא פחות מסגן ראש ארגון הבריאות העולמי, רניארי גוארה, שאמר אחרי שראה את התמונות מחגיגות האוהדים: "זה בלתי מתקבל על הדעת. התמונות האלו מזכירות לי את התקופה בה הווירוס רק החל להתפשט באירופה וקבוצות עדיין קיימו משחקים עם קהל. אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו תמונות כאלו בימים כאלה". באיטליה מתו כ-35 אלף איש מהנגיף.