(getty) (צילום: ספורט 5)
(getty) | צילום: ספורט 5
כהן. כל כך קרוב (Getty Images) (צילום: ספורט 5)
כהן. כל כך קרוב (Getty Images) | צילום: ספורט 5

(בווידאו: הראיון של כהן ביום השיוט)

כל כך קרוב: אחרי שפתח את שיוט המדליות במקום השביעי הכללי, יואב כהן נלחם בשיניו וטיפס עד המקום השלישי הכללי - אך לא הצליח לשמור עליו והחמיץ את מדליית הארד בגלשני ה-RS:X ברגע האחרון.

"אין לי הרבה מה להגיד, עשיתי המון טעויות השבוע, אבל נתתי כל מה שיכולתי, כואב", אמר כהן אחרי השיוט הדרמטי. "ברגע שהצרפתי נפסל מהר מאוד הבנתי, לא היה לי ממש איך לשלוט בזה, רק לקוות. זה היה ממש קרוב. אני אוהב את הספורט הזה, אין מה לעשות, ככה זה".

"כמו שאמרתי אתמול, זה אותו שיוט, התאמנו הרבה", המשיך כהן. "נכון, יש יותר לחץ, אבל אנחנו מאומנים. הגעתי מוכן מאוד, היינו פה שבועיים באימונים, אבל בתחרות הגיעו דברים אחרים. לא כועס על זה, זה ה'חוזה' שחתמתי כשנכנסתי לגלישת רוח. שמח שהצלחתי להראות יכולות כאלה, אני חי בשביל הרגעים האלה, ממש עוד שניה וזה היה נגמר בצורה הכי שמחה. אין לי מה להגיד, שמחה ועצב ביחד".

כהן המשיך: "השארתי את הכל במים, אני בכושר מדהים, עבדנו כבר חמש שנים כקבוצה בים. רואים את זה, אני רוצה להגיד תודה וסליחה שזה היה ככה קרוב ולא מספיק. התחושות? ככה זה בסוף תחרות, אתה רואה פלשבקים של נקודות שהיו. עשיתי יותר טעויות מהאחרים, הם גלשו באמת טוב. חמש שנים של עבודה שמסתכמים בנקודות אחדות, זה קשה. מה הלאה? אני רוצה את עצמי ממשיך קדימה עד הסוף. אם אני ממשיך לפאריס, אני ממשיך רק כי אני מועמד למדליה. אין לי איזה חלום להתחרות במלא אולימפיאדות, אלא לזכות במדליה".

אביו של יואב, חננאל כהן, התייחס לשיוט של בנו בראיון ל"חי בטוקיו": "ההתרגשות היא ענקית, האכזבה היא עצומה והגאווה מטורפת. יואב הוא ילד של מאני טיים, לאורך כל החיים הוא ככה. התרגשנו פה, ראינו עם כל החברים. עשה שבוע מטורף, ממש התרגשות גדולה. שמחים ועצובים ביחד".

"אני ויואב הולכים ביחד עם הספורט הזה, אנחנו ביחד בדבר הזה", המשיך אביו של יואב. "אנחנו כבר עם הפנים קדימה, יואב תמיד עושה את המקסימום, גם הפעם והרבה יותר. זה בסדר הוא חזק ויעבור את זה, רק משאיר טעם של עוד וממשיכים להילחם קדימה. גם בילדים גם בנוער לפעמים אתה בצד המרוויח לפעמים במפסיד, זה מה שיפה בספורט, ניקח את הדברים קדימה. הבאת לנו גאווה הכי הרבה בעולם, סחטת אותי, הבאת אותי לדמעות, גמרת אותי, הרגת אותי. בסוף יש לנו אחלה מדינה".

גור שטיינברג, מאמנו של כהן, הוסיף: "היינו מוכנים לזה. כהן לא מועמד למדליה, אבל הגיע לרמה אדירה. ראיתם מה הוא יכול לעשות במאני טיים, בתנאים שלו. מזכיר את השיוט של גל פרידמן באתונה, פשוט מפואר, מדוייק, כמו לוחם. היינו צריכים לקוות שהספרדי ייפול, זה היה מסדר את המדליה. אין מה לעשות, נתראה עוד שלוש שנים".

"אני זוכר ויודע מה זה להצליח באולימפיאדות, יודע גם מה זה להיכשל", המשיך שטיינברג. "הפעם הצלחנו להגיע רק לתחום הסביר. לא הצלחנו להפתיע, מקווה שלכולם ברור שלא הסכמנו לתסריט של כישלון. כהן נלחם, תפקד והראה היום מה הוא שווה בתנאים שלו. זה שייט, לא מזמינים את התנאים. ידענו שהטיפון שעבר יקשה. כהן השלים הכנה אופטימאלית עם הנבחרת, הגיע בשיא היכולות, תפקד טוב ועמד בציפיות".

שטיינברג סיכם: "התחלנו את קמפיין טוקיו בגברים לאחר כישלון מתמשך של קמפיין ריו (צוברי סיים 17). התחלנו מנבחרת ללא יכולות בבוגרים, אבל עם הרבה כישרון ומוטיבציה. יחד עם צוות מקצועי מעולה הגענו לאזור למדליות, אבל ללא אחיזה איתנה שתבטיח מועמדות למדליה וזכיה של ממש. כנבחרת זכינו לתנאיי הכנה מיטביים ובהיקף נרחב. בשבועות הקרובים אבחן אם יש לי היכולת להוביל קמפיין השגי בפאריס 2024".

צפו בראיון המשותף של כהן ואביו >>