המשלחת הישראלית לטוקיו 2020 ממשיכה לספק הישגים. אחרי 3 מדליות, 2 מזהב ואחת מכסף, שהגיעו מהבריכה האולימפית, הבוקר (ראשון) אנחנו מקבלים את המדליה הראשונה של ישראל גם בענף החתירה. מורן סמואל עשתה את זה עם מדליית הכסף במקצה ל-2,000 מטרים כשסיימה בזמן של 11:18.39 דקות, שניה רק לבריג'יט סקרסטיין הנורבגית.

מורן סמואל טוקיו 2020 (צילום: לילך וייס)
סמואל עם המדליה | צילום: לילך וייס

סמואל, שכבר זכתה בארד במקצה ל-1,000 באולימפיאדת ריו 2016, נשאה את דגל ישראל בטקס הפתיחה של המשחקים בשבוע שעבר. במהלך הקריירה היא זכתה במדליית זהב באליפות העולם ב-2015 ובכסף במרחק הכפול באליפות העולם ב-2018.

מורן סמואל טוקיו 2020 (צילום: לילך וייס)
סמואל חוגגת | צילום: לילך וייס

סמואל גדלה בכרמיאל שם שיחקה כדורסל בגילאי הנוער ובליגת העל בכדורסל נשים. בשירותה הצבאי הייתה ספורטאית מצטיינת ולאחריו שיחקה בנבחרת ישראל והשתתפה במשחקי גביע אירופה. בשנת 2006 סבלה מהתפרצות מום מולד בכלי דם בעמוד השדרה והפכה משותקת בפלג גופה התחתון. לאחר תקופת שיקום השלימה את לימודיה האקדמיים ופעלה עם ההתאחדות הישראלית לספורט נכים להקמתה מחדש של נבחרת נשים בכדורסל כיסאות גלגלים.

סמואל באולימפיאדת ריו (צילום: DETLEV SEYB, באדיבות מרכז דניאל לחתירה, חדשות)
סמואל בפעולה | צילום: DETLEV SEYB, באדיבות מרכז דניאל לחתירה, חדשות

עם נבחרת הנשים בכדורסל כיסאות גלגלים העפילה ב-2011 לאליפות אירופה ובמקביל הצטרפה גם כשחקנית נבחרת הגברים בבית הלוחם תל אביב, איתה שיחקה במשחקי גביע אירופה. במסגרת פעילותה בספורט הנכים החלה ב-2010 להתאמן בענף החתירה בסירת יחיד וייצגה את ישראל כחותרת באולימפיאדת הנכים לונדון (2012) בהם סיימה במקום החמישי. בשנת 2013 ייצגה את מדינת ישראל באליפות אירופה בכדורסל כיסאות גלגלים, כקפטן הנבחרת שסיימה במקום השביעי הכללי. בתחרות זו נבחרה לאחת מחמש השחקניות הטובות באירופה תחת הכותרת "All Star Team".

 

 

במקצה המקביל לגברים סיים דניאל שמואל, שהפתיע בעצם ההעפלה לגמר, במקום השישי והאחרון בזמן של 10:23.02 דקות. נבחרת ישראל בחתירה, שכוללת את מיכל פיינבלט, סימונה גורן, ברק חצור ואחיה קליין סיימה במקום השישי והאחרון במקצה הגמר ל-2,000 מטר בזמן של 7:51.42 דקות.