sportFive1117479 (צילום: ספורט 5)
צילום: ספורט 5
ארטיום דולגופיאט. ריגש מדינה שלמה (GETTY) (צילום: ספורט 5)
ארטיום דולגופיאט. ריגש מדינה שלמה (GETTY) | צילום: ספורט 5

יממה חלומית. פחות מ-24 שעות אחרי שנכנס לליבם של אזרחי ישראל, כינס הבוקר (ראשון) האלוף האולימפי ארטיום דולגופיאט מסיבת עיתונאים בה סיפר על רגעי הזכייה במדליית הזהב, החוויות שעבר באולימפיאדת טוקיו 2020 ועל התוכניות לעתיד.

"קודם כל, הכי חשובה התמיכה מסביב, כל האנשים שהאמינו בי שאני יכול לעשות את זה. אני כל כך שמח שיש את כל האנשים האלו לצידי שאיתי לאורך כל הדרך, אני רוצה להודות קודם כל למשפחה שלי ולמאמנים שלי שהיו איתי לאורך כל החיים והקריירה".

"הגעתי לאולם בפעם הראשונה בגיל 6, ראיתי את הגדולים עושים גלגולים וסלטות, ישר התאהבתי בספורט הזה. תמיד הייתי הכי קטן, גם באוקראינה, גם כשעליתי לארץ בגיל 12. תמיד ההורים שלי שמו לי מטרות את מי לעקוף ולאן להגיע. ראו מגיל 6 שאני כשרוני, שאגיע לאולימפיאדה. עכשיו שאני חושב על זה, פשוט בא לי לבכות. לא כזה האמנתי בזה, ביום-יום אתה רק חושב מה יהיה מחר, באמת לא קל, וקל מאוד להישבר ולוותר. אבל עם כל האנשים שסביבך ותומכים בך, אני באמת מודה לכולם".

"תוך זמן קצר אצטרך להוציא את הזכייה מהראש" (GETTY) | צילום: ספורט 5

המתעמל המשיך והביט קדימה: "לא נעצור, נמשיך הלאה, הפנים לפאריס ונקווה לעשות עוד כבוד למדינה. רוצה להמשיך ולהישאר צנוע, מאחל לכל הילדים שמתחילים את הקריירה שלהם שיאמינו בהם, אבל קודם כל שיאמינו בעצמם".

לאחר מכן, התייחס דולגופיאט לחשיפה הענקית שקיבל מיד עם הזכייה בזהב: "תוך זמן קצר צריך להוציא את זה מהראש ולהמשיך הלאה. האמת, אני לא יודע מה יהיה שאחזור לארץ, עד עכשיו לא הייתי כל כך מוכר. אני רוצה להמשיך להיות צנוע כמו שאני ולא לחשוב על הדברים שמסביב, פשוט לעשות את העבודה שלי ושלנו".

אופיו המיוחד של האלוף האולימפי בא לידיי ביטוי כשדיבר על התרגיל שזיכה אותו בזהב: "(בצחוק) אם הייתי עושה את התרגיל המושלם שעשיתי לפני הגמר אז זה היה סתם משעמם, היינו מחכים שכולם יסיימו ושזה ייגמר. זה באמת היה מאוד קשה, ירדתי מאוכזב מאוד מעצמי בתרגיל. עשינו דרך כל כך קשה, גם מבחינת הציפיות והאימונים, אמרתי לעצמי בראש: 'עבדת כל החיים שלך בשביל להביא למישהו אחר את המדליה?'. אני כל כך שמח שזה הספיק בסוף. אני רוצה לתת את כל כולי לספורט הזה ולמדינה הזאת".

ארטיום דולגופיאט. רק שימשיך (GETTY) (צילום: ספורט 5)
ארטיום דולגופיאט. רק שימשיך (GETTY) | צילום: ספורט 5

האלוף האולימפי דיבר על מינוף המדליה לכיוונים אחרים, לאו דווקא בספורט: "האמת שאני לא כל כך רוצה את כל הפרסום. אני מבין שזה רק יעשה לי לחץ. להביא כבוד ומדליות לעצמך, לצוות שלך ולמדינה זה הרבה יותר חשוב. אני מקווה שנמשיך באותה הדרך ואפילו נעשה הישגים יותר גדולים, אולי כמה מדליות. אנסה לעבוד על מכשירים אחרים ולהיכנס לגמרים בתחרויות אחרות".

בשלב הזה נכנס אלכס שטילוב לדיון והוסיף: "בענף שלנו יש ערכים אחרים. עם כל הכבוד לפרסום ועוקבים באינסטגרם, אנחנו מחנכים לדברים אחרים. מקווה שנוכל למנף את הזכייה לקידום הענף ולהישגים בספורט".

נושא נוסף שעלה ביממה האחרונה נוגע למיסוי על מענק הזכייה בזהב שעומד על 500 אלף שקלים. המתעמל היה ברור מאוד בנוגע לסדר העדיפויות שלו: "אני אפילו לא יודע מה קורה עם המענקים, החלום שלי היה לקחת את המדליה, לא כמה כסף אקבל. כל הדברים מסביב זה רק הבונוס".

לפני כן, מי שפתח את מסיבת העיתונאים הוא יו"ר הוועד האולימפי, יגאל כרמי, שלא חסך במחמאות למתעמל המצטיין: "אני מברך את ארטיום וצוותו, הוא עשה היסטוריה. ראינו אותו מנצח כמו אלוף אולימפי אמיתי, אהבנו כל רגע. ראינו שהוא פחות מרוצה ממה שהוא עשה, אבל זה האופי שלו. אני רוצה להודות לסרגיי ואדם המאמנים ולכל הצוות של הענף שתמך. ידענו וידעתי שארטיום יביא זהב. האמנו בו מהרגע הראשון והוא ביצע את זה בצורה מדהימה".