הכוכבת הגדולה של האולימפיאדה מגיבה על המהלך שעורר סערה: סימון ביילס, הכוכבת הגדולה של האולימפיאדה שפרשה השבוע מהתחרות הקבוצתית, ניסתה להסביר את הצעד. בפוסט שפרסמה באינסטגרם הבהירה: "זה לא שעשיתי תרגיל גרוע ופרשתי".

בפעם הראשונה מאז הפרישה, ביילס הסבירה את המקרה הרפואי הייחודי שלה וציינה: "לכל מי שאומר שוויתרתי - לא ויתרתי, המוח שלי והגוף פשוט לא נמצאים בתיאום". המשלחת האמריקנית עדיין לא הודיעה אם ביילס תשתתף בתחרויות האישיות בשבוע הבא.

ביילס שיתפה את העוקבים והעוקבות בסרטונים מהאימונים, שנועדו להציג את מה שהייתה אמורה לבצע בתחרות. "אני לא חושבת שאתם מבינים כמה זה מסוכן על משטח של תחרות. אני לא צריכה להסביר למה שמתי את בריאותי במקום הראשון. בריאות פיזית היא בריאות נפשית".

סימון ביילס כוכבת ההתעמלות האמריקאית, נפצעה  (צילום: Reuters)
ביילס בתחרות | צילום: Reuters

עוד הסבירה ביילס כי היא הייתה אמורה לבצע סיבוב וחצי נוסף - יותר ממה שהצליחה באימונים. "כמעט אבל זה לא שם. לפעמים אני לא מצליחה אפילו להבין את הסיבוב ואיך להסתובב, זו תחושה מוזרה מאוד". ביילס גם ציינה כי היא רגילה לנחות על משטח רך, השונה מזה שבאולימפיאדה. 

הכוכבת ציינה כי הבעיות החלו "באופן רנדומלי" אחרי שעזבה את ארצות הברית ונסעה לטוקיו. "בשלב הזה כבר אי אפשר היה להציע שום חלופה. יש לנו ארבע בנות בנבחרת מסיבה מסוימת, ואני בחרתי לא להמשיך בתחרות הקבוצתית".

היא ענתה לשאלות של גולשים ותיארה את התחושות המבלבלות: "לא יכולה להבדיל בין למעלה ללמטה, זו התחושה הכי מוזרה אי פעם - בלי שליטה בגוף שלי. אפילו יותר מפחידה העבודה שכשאני באוויר, אין לי מושג איך אני הולכת לנחות". עוד טענה: "היו לי הרבה הופעות רעות בקריירה וסיימתי את התחרות. הפעם הייתי אבודה, הבטיחות שלי הייתה בסכנה - כמו גם המדליה".

על התופעה, המכונה "twisties", אמרה ביילס כי כבר חוותה זאת בעבר - וציינה כי מתח עלול לגרום לכך. "זה מבעית לנסות לעשות תרגיל אבל שהמוח והגוף לא יהיו בתיאום, אני לא ממליצה לאף אחד". ביילס הבהירה כי היא "לא יודעת" איך הצליחה לסיים את התרגיל היחידה שביצעה: "למזלי נחתתי טוב"