(צילום: באדיבות אדיר כהן) (צילום: ספורט 5)
(צילום: באדיבות אדיר כהן) | צילום: ספורט 5

הישג נהדר והיסטורי: אדיר כהן ויהב שמיר, שחקני נבחרת ישראל בכדוריד, זכו הערב (חמישי) עם פאדי ווינטרתור באליפות שווייץ. מדובר ברגע תקדימי עבור שחקנים ישראלים, שמובילים קבוצה אירופית לתואר. זה קרה אחרי ניצחון 23:25 על האלופה היוצאת שפהאוזן, שעזר לקבוצה של שני הישראלים להשלים סוויפ של 0:3 בסדרת הגמר.

שמיר סיפק עוד משחק ענק, כמו לאורך כל הסדרה, והעמיד 39% עצירות, כולל 4 עצירות רצופות בדקות ההכרעה (השוער רשם בשני המשחקים הקודמים 25 עצירות, ונבחר למצטיין של המשחק הראשון). כהן היה פנטסטי עם 4 שערים ו-4 אסיסטים (הוא הבקיע בסה"כ בסדרה 15 שערים ומסר 10 אסיסטים). כמו כן, רסטקו סטויקוביץ', אקס מכבי ראשל"צ, כבש 8 שערים הערב והיה גם מלך שערי הסדרה.

"זה מרגש, זה מיוחד מאוד, כהישג ספורטיבי נפלא וכמובן גם בזווית הישראלית שלנו. עשינו את זה בענק, ועכשיו אפשר ללכת הביתה לנוח", אמר אדיר כהן הלילה. המקשר ייפרד מהאלופה השווייצרית הטרייה אחרי שנתיים מוצלחות ויצטרף לטרמבליי הצרפתית, שעדיין לא ברור אם תשחק בעונה הבאה בליגה הראשונה או השנייה (הקבוצה ירדה, אבל יש אפשרות שהליגה הראשונה בצרפת תורחב ותהיה הקפאת ירידות). עבור שמיר, בעונתו הראשונה בשווייץ, שבה השתלב מצוין, מדובר גם כן בהישג שיקדם אותו.

גם בליגה הגרמנית שיחק הערב ליגיונר - דניאל מוסינדי. המקשר הצעיר כבש שלושה שערים נוספים בבונדסליגה, אך קבוצתו ארלנגן הפסידה 35:31 ללמגו, שלושה מחזורים לסיום העונה.