(באדיבות FURY) (צילום: ספורט 5)
(באדיבות FURY) | צילום: ספורט 5
שמעון סמוטריצקי יכנס לכלוב ביום ראשון הקרוב לאחד הקרבות החשובים בקריירה שלו, כשיילחם מול אהרון פיליפס האמריקאי בקרב הלפני האחרון באירוע FURY 92 בטקסס, ארה"ב.

ארגון FURY נחשב לאחד משני הארגונים האמריקאים העיקריים שה-UFC שואבים ממנו לוחמים אל הסגל שלהם. הקרב של סמוטריצקי בעל משמעות גבוהה מפני שבמידה וינצח את פיליפס הקרב הבא שלו בארגון יהיה על האליפות במשקל 77 ק"ג, מה שיקרב אותו צעד נוסף אל ארגון ה-MMA הבכיר בעולם.

הלוחם הישראלי מגיע להתמודדות מול יריבו האמריקאי ברצף של 2 ניצחונות, כשהאחרון בניהם היה גם כן במסגרת FURY. לקראת ההתמודדות סמוטריצקי התחבר אל ארגון STAND WITH US לקמפיין נגד האנטישמיות ברחבי העולם, ויעלה לזירה עם מכנס שעליו הלוגו של BRING THEM HOME על מנת להקדיש את הקרב לחטופים בעזה.

לקראת הקרב אמר סמוטריצקי: "במיוחד בתקופה הקשה שהעם שלנו חווה אני יותר משמח לייצג את ישראל ברמה הבינלאומית, ואמשיך להניף את הדגל שלנו בגאווה בכל מקום שאוכל. אני אפגוש יריב מנוסה ולא פשוט, אבל הוא עוד מהמורה בדרך שלי ואני מאמין שאני אשיג את הניצחון ואתקרב צעד נוסף אל המטרה שלי".

סמוטריצקי התחרה באומנויות לחימה לאורך כל חייו ומחזיק בחגורה שחורה בג'יו ג'יטסו, לאחר שזכה באליפויות עולם ונוער כחלק נבחרת ישראל תחת התאחדות "אילת", וגם באליפות ישראל בקיקבוקס. הוא בן 23 ומתנשא לגובה של 1.88 מ', מחזיק במאזן של 10 ניצחונות לעומת 2 הפסדים, ונלחם בעבר בארגונים הפופולריים BELLATOR ו-RCC.

מנגד, יתייצב פיליפס בן ה-33, שמתנשא לגובה של 1.83 מ' ומחזיק במאזן של 8 ניצחונות לעומת 5 הפסדים, כאשר הפסיד בקרב האחרון שלו בפברואר האחרון.