הטניסאי הבולגרי גריגור דימיטרוב נמצא בתודעת חובבי הטניס העולמי כבר לא מעט שנים, והוא אפילו נודע בעבר כ-"בייבי פדרר", אך בחודשים האחרונים הוא חווה "רנסאנס" מחודש לקריירה והיום (שני) הוא אף עלה למקום ה-8 בעולם, הגבוה ביותר שלו מאז שנת 2017. אלא שהלילה הוא הפסיד בגמר טורניר המאסטרס במיאמי ליאניק סינר הלוהט, שעלה בעצמו לראשונה למקום ה-2 בעולם, ודיבר לאחר המשחק דווקא על הרגעים הקשים בקריירה.

דימיטרוב הובס 6:1, 6:3 מול האיטלקי בתוך 74 דקות בלבד, מה שמיד גרם לעיתונאים לשאול האם זהו ההפסד הכבד ביותר בקריירה שלו. הבולגרי, שלאורך כל הקריירה הושווה לאגדת הטניס רוג'ר פדרר, גם בגלל המראה וגם בגלל סגנון המשחק הדומה של השניים, הפתיע בתשובתו: "יש לי רק תשובה אחת, וזה ממש לא המשחק הזה נגד יאניק סינר".

גריגור דימיטרוב שחקן טניס (צילום: reuters)
דימיטרוב | צילום: reuters

"השחקן הכי קשוח ששיחקתי בשיא שלו היה רוג'ר", הגיב דימיטרוב בגילוי לב. "אני זוכר כמה פעמים אפילו בווימבלדון, ברגע שהוא נכנס לזון שלו - רציתי לחפור בור ולהיעלם. לא ידעתי מה לעשות עם עצמי. עדיין לא הייתה לי הרגשה כזו נגד אף אחד, אז אני מניח שאשאיר את זה ככה. כנראה זה הולך להיות השחקן שהרגשתי שסבלתי איתו הכי הרבה". אבל למרות זאת, הוא שיבח את סינר במיוחד לאחר המשחק: "ברור שזה השבוע של יאניק. הוא שיחק טניס מדהים. זה באמת מרשים איך הוא הצליח לשמור על אופן המשחק הזה".

"אולי בפעם הבאה כשאני אשחק איתו אנסה לעשות משהו אחר. אבל היום ברור שלא הצלחתי להתאים את המשחק שלו ואפילו להתאים את החבטות שלו אליי. אני חושב שאולי לפרקים קצרים הצלחתי, אבל הרבה מהנקודות החשובות הלכו אליו. זה עושה הבדל עצום במשחק נגד שחקן מהקליבר הזה".

מעבר לדירוגים של דימיטרוב וסינר, הדירוג העולמי שפורסם היום מציג את השבוע ה-419 של גדול שחקני הטניס בכל הזמנים, נובאק ג'וקוביץ', במקום הראשון וקרלוס אלקראז ירד למקום השלישי, כעת יחלו השחקנים בהכנות לעונת החימר המתקרבת, בשיאה ישוחק הרולאן גארוס והטורניר האולימפי - שניהם כמובן בפריז.