צילום: יצרן (צילום: ספורט 5)
צילום: יצרן | צילום: ספורט 5
עוד אביזרי נוחות לתחושה של משפחתית (צילום: ספורט 5)
עוד אביזרי נוחות לתחושה של משפחתית | צילום: ספורט 5

אופל קומבו, המסחרית הקטנה, החליפה ב-2018 את בסיסה מפיאט דובלו לסיטרואן ברלינגו (בהמשך כידוע, לאור יצירת קונצרן סטלנטיס, הדובלו החדשה מבוססת גם היא על הברלינגו). הדור החמישי של אופל קומבו הגיע לישראל בינואר 2020 ומאז המסחרית הקטנה הספיקה גם לשרת בכוחות הביטחון עם 528 יחידות שנמסרו לצה"ל, שם היא משמשת כרכב תפעול יחידתי.

לפני כשבעה חודשים עברה הקומבו מתיחת פנים שכללה חזית חדשה בהתאם לשפת העיצוב העדכנית של אופל ובתא הנוסעים ישנו הגה בעיצוב חדש, מסכים דיגיטליים עדכניים ובורר הילוכים קטן במקום החוגה. הקומבו התייקרה ב-3,000 שקלים, מה שהופך אותה כעת ליקרה יותר מהברלינגו המקבילה.

יחידות הנעה
עד כה שווקה הקומבו עם שתי יחידות הנעה, האחת בנזין בנפח 1.2 ליטר ובהספק של 130 כ"ס והשנייה דיזל בהספק דומה, כאשר שתיהן שודכו לתיבה אוטומטית עם 8 הילוכים.

מתיחת הפנים של הקומבו המקומית, מוותרת בשלב זה על הנעת הבנזין והיא תמשיך עם מנוע הדיזל המוכר, כאשר הנעה חשמלית צפויה להגיע בשנה הבאה ולהצטרף ל-e ברלינגו.

תמשיך להציע גרסה ארוכה עם 7 מושבים (צילום: ספורט 5)
תמשיך להציע גרסה ארוכה עם 7 מושבים | צילום: ספורט 5

רמות גימור
גם מבחר רמות הגימור צומצם והקומבו המחודשת לא תציע את גרסת הכניסה "אנג'וי" הבסיסית אלה את רמת הגימור "אדישן פלוס" (קצר, 5 מושבים) הכוללת כמה פריטים חדשים כמו לוח מחוונים דיגיטלי "10, מסך מולטימדיה "10 ("8 בעבר), עם קישוריות אלחוטיות (חוטיות בעבר) ובלם יד חשמלי. זאת בנוסף לאבזור המוכר כגון כניסה והנעה ללא מפתח, בקרת שיוט, חיישני גשם ואורות, חיישני ומצלמת רוורס, בקרת אקלים מפוצלת ו-4 חלונות חשמליים.

בתחום הבטיחות ישנן את כל המערכות המקובלות ולצידן מערכת זיהוי תמרורים, התרעת עייפות ותאורה אדפטיבית (מטריקס לד).

רמת הגימור "אלגנס פלוס" (ארוך, 7 מושבים) מוסיפה הגה מחומם (חדש), חיישני חנייה קדמיים, חישוקי "16 ומערכת התרעת רכב בשטח מת.

אופל קומבו המחודש – מחירון:
אופל קומבו 1.5 לליטר דיזל Edition Plus (קצר, 5 מושבים) תעלה 174,990 שקל (התייקרות של 3,000 שקל)
אופל קומבו 1.5 לליטר דיזל Elegance Plus (ארוך, 7 מושבים) תעלה 189,990 שקל (ללא שינוי)