(צילום: איגוד הג׳ודו) (צילום: ספורט 5)
(צילום: איגוד הג׳ודו) | צילום: ספורט 5
sportFive1364729 (צילום: ספורט 5)
צילום: ספורט 5

151 ימים למשחקים האולימפיים בפריז, התקופה הקריטית ביותר לספורטאים אולימפיים, והלחץ עושה את שלו. אתמול (ראשון) נחשף ב"5 באוויר" כי אורן סמדג`ה, מאמן נבחרת הגברים בג`ודו, לא הגיע לאימון הבוקר, לאחר שהתעמת עם יושב ראש האיגוד, משה פונטי.

אמש, השניים שוחחו ביניהם, יישרו את ההדורים, ולפי גורמים באיגוד הג׳ודו הייתה שיחה אמפתית וחברית בין השניים. מקורבים לשניים אמרו כי: ״כשאורן לא הגיע לאימון אתמול, מן הסתם ידענו שיש גם קשר לאימון שהיה ביום חמישי, אבל דברים כאלה קורים בכל מקום. האמנו וידענו שהכל יסתדר״.

האירוע שבעקבותיו החל הכל קרה ביום חמישי האחרון, במהלך אימון שגרתי של הנבחרת. גורמים באיגוד אומרים כי פונטי מתח ביקורת על ג`ודוקות הנבחרת ובין היתר ביקורת שנגעה לסמדג`ה, ונוצרו שיח ואווירה לא נעימים. בנוסף, הם הוסיפו כי ישנה השפעה ישירה ועקיפה על הג`ודאים, וכי הדבר מחלחל גם אליהם.

במהלך אותה השיחה שיזם, פונטי דיבר על אי ההישגים של הנבחרת בעת האחרונה, כשהתמקד בהפסדים של ג`ודוקות צעירים בנבחרת בתחרויות בחו"ל בקרבות הראשונים שלהם בתוך 10/15 שניות בעקבות וואזרי או איפון, כשהקרב עדיין בחיתוליו.

פונטי מצידו אמר שזה דבר לא הגיוני, וכי יש צורך לשנות את דרך העבודה, שנכון לעתה לא מניבה תוצאות בגזרת הגברים בענף. חוסר שביעות רצון גדול קיימת אצל יו"ר האיגוד, שרוצה בהצלחת הנבחרת, ואמר כי לו ולסמדג`ה יש את אותו רצון ואותה מטרה להביא להצלחות, וכי הוא בטוח שסמדג`ה יתקן וישנה את המצב הנוכחי.

באשר לפרסומים לגבי אמירה של פונטי על פיטוריו של סמדג`ה ועל כך שהוא אימן את הנבחרת בהיעדרו של סמדג`ה, אמר היו"ר כי דברים אלה שקריים וכלל לא נכונים, וכי הם נכתבו על מנת לפגוע ולעשות רע. את תגובתו של סמדג`ה לא ניתן היה להשיג, ומקורבים אליו אומרים כי הוא נמנע מלענות בעניין.

כעת, אחרי שהעניינים חזרו לקדמותם, הנבחרת עם פונטי וסמדג`ה תצא היום לטשקנט שבאוזבקיסטן לקראת תחרות הגרנד סלאם שתיערך שם בסוף השבוע הקרוב עם 13 ג`ודאים ישראלים כשמתוכם 5 מנבחרת הגברים.