(אדיבות - סימונה קסטרווילארי, איגוד השחייה) (צילום: ספורט 5)
(אדיבות - סימונה קסטרווילארי, איגוד השחייה) | צילום: ספורט 5
(אדיבות - סימונה קסטרווילארי, איגוד השחייה) (צילום: ספורט 5)
(אדיבות - סימונה קסטרווילארי, איגוד השחייה) | צילום: ספורט 5

דניס לוקטב סיים הבוקר (רביעי) במקום ה-32 הכללי במשחה ל-100 מטר חופשי, באליפות העולם בשחייה שנערכת בקטאר. לוקטב עצר את השעון על 49.50 שניות. בכך לוקטב מסיים את דרכו באליפות, והוא יחזור לארה"ב שם ישתתף כבר בשבוע הבא באליפויות האזוריות במכללות.

לוקטב העפיל לפני יומיים לראשונה בקריירה שלו לחצי הגמר באליפות העולם במשחה 200 מ׳ חופשי, וסיים במקום ה-13 הכללי עם תוצאה של 1:47.11 דקות. לוקטב כבר הבטיח קריטריון אולימפי במשחה זה, וימשיך עתה בהכנות האולימפיות.

נבחרת השליחים של ישראל למשחה ל-100X4 מעורב מיקס העפילה למשחקים האולימפיים בפאריס - כך נקבע אחרי משחי המוקדמות שהתקיימו הבוקר (רביעי) באליפות העולם בקטאר.

ישראל דורגה במקום ה-15 אחרי שקלול תוצאות אליפות העולם שנערכה ביפן ביולי האחרון, עם תוצאה של 3:47.76 דקות. הבוקר באליפות העולם בקטאר אף אחת מהנבחרות לא הקדימה את התוצאה של הנבחרת הישראלית ולא עלתה לגמר, מה שהבטיח לנבחרת את הכרטיס.

זו נבחרת השליחים השנייה שמבטיחה את השתתפותה בפריז, לאחר שרביעיית השליחים במשחה ל-100X4 חופשי לגברים הבטיחה את השתתפותה בתחילת האליפות גם היא על סמך תוצאתה מאליפות העולם ביפן.

בתמונה למעלה: הרביעייה ששחתה באליפות העולם ביפן בשנה שעברה. ייתכן שהשנה יישלחו אחרים.