(באדיבות איגוד ההוקי קרח) (צילום: ספורט 5)
(באדיבות איגוד ההוקי קרח) | צילום: ספורט 5

נבחרת ישראל עד גיל 20 פתחה את אליפות העולם דרג 3 עם ניצחון על ניו זילנד 6:8. האליפות מתקיימת בארמון ספורט החורף בסופיה, בולגריה.

כזכור, השתתפות הנבחרת הישראלית באליפות זאת והשתתפותן של נבחרות ישראליות בכלל התבטלו, כך על פי החלטתו של איגוד ההוקי קרח העולמי. לאחר לחצים ישראליים ובינלאומיים רבים, האיגוד העולמי חזר בו מהחלטתו והנבחרת הישראלית שבה לרשימת המשתתפות, והשיגה הערב ניצחון ראשון.

המשחק נפתח עם שער מהיר של יהל שרון ממטולה, אבל הניו זילנדים מצאו במהרה את דרכם חזרה ובהפסקה הראשונה ישראל פיגרה 2:1. בדקה ה-28, אורי סגל השווה את התוצאה ל-2:2. ניו זילנד עוד הוליכה 2:3, אבל ניקיטה זיצרמן ועדי ריגלר כבשו שערים בהפרש של 48 שניות בלבד, ואחריהם עוד צמד של מייק לוין הבלתי ניתן לעצירה, הורידו את הנבחרות להפסקה ביתרון 3:6 לכחולים-לבנים.

ניו זילנד לא ויתרה וכבשה שני שערים בדקה ה-43 וצימקה לשער אחד בלבד את היתרון הישראלי. אלון שפינל, השוער, עמד בלחץ עם כמה עצירות נפלאות, כשלאחר מכן איתי קרנר וזיצרמן כבשו פעמיים בדרך לניצחון 6:8. זיצרמן, שגדל על הקרח של oneice arena בתנובות ומשחק כיום בקנדה, הוא השחקן הצעיר באליפות, בסך הכל בן 16. זו היתה הופעת הבכורה שלו במדי הנבחרת והוא נבחר לשחקן המצטיין במשחק.

"לנצח זה תמיד נחמד אבל השמחה שלנו כפולה מעצם העובדה שאנחנו יכולים להתחרות כאן", אמר מיכאל הורוביץ, מנכ"ל איגוד ההוקי קרח בישראל. "השחקנים שלנו נסעו מכל העולם כדי לייצג את ישראל בגילאי ה-20 לאחר שקיבלו הודעה ברגע האחרון שנוכל להשתתף. אנחנו נרגשים, מצפים לתוצאות טובות ויש לנו צוות טוב מאוד. החבר`ה שלנו שיחקו כמה שנים אחד ליד השני, הם חברים טובים והם רוצים להביא זהב לישראל".

כמו כן, נבחרת ישראל תשחק מחר (שלישי) בשעה 20:00 מול המארחת בולגריה.