קטי ספיצ'קוב (צילום: sailing energy) (צילום: ספורט 5)
קטי ספיצ'קוב (צילום: sailing energy) | צילום: ספורט 5
תום ראובני (sailing energy) (צילום: ספורט 5)
תום ראובני (sailing energy) | צילום: ספורט 5

היום הרביעי של אליפות העולם בגלישת רוח בסימן מהפכים, אך עדיין עם ארבע ישראליות וישראלי אחד בין עשרת הגדולים.

אצל הנשים, לקטי ספיצ'קוב היה יום שיוטים יציב יחסית ועלתה שני מקומות בדירוג הכללי, עד למקום השלישי. ספיצ'קוב החלה את היום עם שני שיוטים במקום השלישי, אך לאחר מכן נחלשה מעט וסיימה במקומות ה-20, 11 ו-11.

מזג האוויר ההפכפך שהיה היום בלנזרוטה גרם לחוסר יציבות אצל הגברים וגם אצל הנשים בעקבות שינויים במידת הרוח במהלך היום, כאשר רבים מהמובילים לא מצליחים לשמר את הדומיננטיות ומסיימים עם שיוטים חלשים.

אצל הנבחרת של שחר צוברי, המצב היה קשה עוד יותר, כאשר שלוש המובילות מסיימות יום חלש ונדחקות לאחור. שרון קנטור, שהחלה את היום במקום השני הכללי ביצעה חמישה שיוטים שלא תואמים את הישגיה, בהם סיימה 15,19,16,27 ו-30 וירדה למקום השביעי הכללי. אחריה במקום השמיני ממוקמת שחר טיבי, שאמנם סיימה שני שיוטים במקום השני, אבל שלושה שיוטים נוספים במקומות 18,32 ו-35. סוגרת את העשירייה תמר שטיינברג, עם שיוטים במקומות 14,25,19,14,38. מי שדווקא נהנו מיום טוב יחסית היו דניאלה פלג ומאיה מוריס, שהצליחו לטפס למקומות ה-15 וה-16 וינסו מחר להמשיך במגמת השיפור ולסגור פער של כ-20 נקודות, על מנת להצליח ולהכנס לשיוטי המדליות.

בגברים, תום ראובני מקבע את מקומו בעשרת הגדולים באליפות, כאשר הוא מתחיל את היום בשיוט חלש, במקום ה-28, אך לאחר מכן מתאושש במהירות ומסיים במקומות 5,10,13 ו-10. תוצאות היום מעלות את ראובני מקום אחד, למקום השישי הכללי, כאשר הפסגה צפופה מאוד ובינו לבין המקום השלישי מפרידות שתי נקודות בלבד. מאוחר יותר, הגיש ראובני ערעור לגבי מתחרה שחתך אותו ואילץ אותו לבלום. הערעור התקבל ותום כרגע עלה למקום השלישי וילבש מחר את הגופייה האדומה.

המקום השלישי מבטיח עליה ישירה לחצי הגמר, כך שמחר ימשיך ראובני להיאבק על הכרטיס הישיר לחצי, תוך שהוא מנסה לשמור על הפרש שלושים הנקודות בינו לבין המתחרה שבמקום עשירי, על מנת שלא להידחק מהעשירייה הראשונה. כזכור, רק עשרת המובילים בסיום שיוטי מחר יעברו להתמודד בשיוטי המדליות בשבת, שם מתאפס הניקוד והתחרות עוברת לשיטת נוקאאוט עם רבע גמר, חצי גמר וגמר. שני הישראלים הבאים בטבלה הם תומר ורדימון, שעלה למקום ה-24 ויואב עומר במקום ה-26.

אליפות העולם הנוכחית תהיה זו שאחריה יוכרע באיגוד השייט המירוץ הפנימי על הכרטיס למשחקים האולימפיים בפריז, ובשלב זה הן אצל הנשים והן אצל הגברים הכל עוד פתוח. תום ראובני אומנם מוביל באליפות הנוכחית בביטחה, אך הוא עדיין שני בניקוד הפנימי, אחרי יואב עומר, כשהתחרות בינהם תוכרע בהתאם לביצועים של ראובני בשיוטי המדליות, במידה ויגיע אליהם.

אצל הנשים המצב מתוח וצמוד עוד יותר, כאשר הישראלית המובילה באליפות העולם, קטי ספיצ'קוב, נמצאת רק במקום השלישי במרוץ הפנימי לכרטיס, אחרי שחר טיבי ושרון קנטור, שבמקום הראשון. מה שיקבע לבסוף מי תקח את הכרטיס יהיה לא רק מיקומן בשיוטי המדליות, אלא יתכן שגם המיקום בסיום שיוטי בית הזהב, שכן מי שמעפילה לשיוטי המדליות מהמקום השלישי מקבלת נקודות בונוס. מחר תנסה ספיצ'קוב לשמור על מיקומה על מנת להנות מניקוד הבונוס, והתחרות הפנימית תוכרע על פי מיקומן הסופי של השלוש בשיוטי המדליות שיתקיימו בשבת.